سرقت کابل، تلفن هزار مشترک کرمان را قطع کرد

معاون شبکه شرکت مخابرات منطقه کرمان با بیان اینکه سرقت کابل باعث قطعی تلفن ثابت یکهزار مشترک در حوالی بلوار جمهوری این شهر شد گفت: تلفن مشترکان این مناطق طی ۴۸ ساعت وصل می‌شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، حمید حاج غلامعلی افزود: دیشب سارقان ضمن حفاری، کابل خاکی یکهزار آمپر این مسیر را سرقت کردند و این سومین مرحله بود که در این منطقه سرقت داشته ایم.

وی اظهار داشت: در این منطقه یک کارگاه ساختمانی وجود داشت و محدوده ای از پیاده رو به علت انجام عملیات ساختمان سازی اشغال بود که سارقان پشت ایرانت های نصب شده اقدام به حفاری و ربودن کابل کرده بودند.

معاون شبکه شرکت مخابرات منطقه کرمان عنوان کرد: همکاران شرکت مخابرات منطقه کرمان با حضور در منطقه در تلاش هستند تا ضمن جبران نقص به وجود آمده در شبکه ارتباطات، تلفن این مناطق را بسرعت وصل کنند.

سرقت هر روز کابل مخابرات در کرمان

وی با بیان اینکه تقریبا هر روز کابل های هوایی مخابرات در شهر کرمان سرقت می شود گفت: وظیفه تامین امنیت با دستگاه های متولی ازجمله نیروی انتظامی است و آنان باید امنیت را به گونه ای تامین کنند که زیرساخت های استان مشکلی پیدا نکند.

حاج غلامعلی ابراز داشت: همچنین ضلع دیگر این اتفاقات به دستگاه هایی همچون شهرداری ها برمی گردد که مجوز دادند تا کارگاه ساختمان سازی پیاده رو را مسدود کند و سرقت پشت آن انجام شد که امیدواریم نهادهای متولی این موضوع را پیگیری کنند تا این مشکل دیگر به وجود نیاید.

وی افزود: سرقت کابل در شهرها و روستاهای استان کرمان آنقدر زیاد است که جلو توان توسعه شرکت مخابرات را گرفته و ما همواره درگیر رفع مشکل خرابی هستیم.

سرقت کابل ۳۳۰ روستای کرمان

وی با اشاره به سرقت کابل در روستاها گفت: کابل هوایی ۳۳۰ روستای استان کرمان در انتهای سال ۱۴۰۰ سرقت شد و ما فقط تاکنون توانسته ایم ارتباط ۱۱۲ روستا را برقرار کنیم.

معاون شبکه شرکت مخابرات منطقه کرمان ادامه داد: اکنون برای کاهش آمار سرقت، کابل را به صورت خاکی عبور می دهیم که این عملیات زمان‌بر است و هزینه بالایی نیز دارد.لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=88790
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.