فرمانده سپاه استان کرمان: بالگرد نیروی هوایی سپاه به منطقه سیل‌زده جنوب اعزام شده است

فرمانده سپاه استان کرمان با بیان اینکه بالگرد نیروی هوایی سپاه به منطقه سیل‌زده جنوب اعزام شده گفت: ماشین‌آلات سنگین نیاز جدی منطقه است.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، سردار حسین معروفی صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان که با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، سردار نظری جانشین سپاه استان، روانبخش جانشین انتظامی استان و محمدی معاون جمعیت هلال احمر کشوردر محل فرمانداری رودبارجنوب برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: امروز وظیفه ما است در این صحنه امتحان الهی مشکلات مردم را برطرف کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه در شرایط امروز جنوب استان کرمان، برآورد خسارات ضرورت اولیه نیست گفت: مهمترین اولویت لایروبی خانه‌هایی است که دچار آبگرفتگی شدند.

وی با اشاره به لزوم شست ‌و شوی لوازم منزل سیل‌زدگان که باید هر چه سریع‌تر در دستور کار قرار بگیرد افزود: خاک منطقه طوری است که آب به سرعت فروکش می‌کند و از این بابت مشکلی نداریم.

معروفی با بیان اینکه طبخ غذای گرم و توزیع آن در بین سیل‌زدگان بسیار ضروری است ادامه داد:بالگرد نیروی هوایی سپاه به منطقه سیل‌زده جنوب اعزام شده است.

وی با اشاره به اینکه سپاه در کنار مردم است و یکی از رسالت‌های سپاه حضور در کنار مردم در شرایط بحران است گفت: هر کاری از دستمان بر بیاید برای تسکین آلام مردم انجام خواهیم داد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر اینکه وجود ماشین‌آلات سنگین و دستگاه‌های مهندسی نیاز جدی منطقه است تا سریع‌تر راه‌های روستایی به‌صورت موقت بازگشایی شود گفت: تعمیر و بازسازی اساسی این معابر بعد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ترمیم سیل‌بندها باید سریع‌تر در دستور کار قرار بگیرد و مردم در هر لحظه نگران سیل هستند افزود: سیل‌بند خرم از جیرفت تا جازموریان ۷۴ کیلومتر است که حتماً باید به‌صورت اساسی تعمیر و احداث شود و اگر می‌خواهید کار اساسی برای این منطقه انجام شود احداث کارشناسی سیل‌بند خرم است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83716
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.