رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد؛


کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص افزایش شیوه کلاهبرداری اینترنتی هشدار داد و گفت: در زمان ثبت‌نام دانش آموزان در کلاس‌های خصوصی آنلاین مراقب باشید تا در دام کلاهبرداران نیفتید.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، قاسم بصیری، رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، والدین نگران افت تحصیلی فرزندان خود هستند و برای جبران این افت به دنبال کلاس‌های خصوصی هستند که بتواند عقب افتادگی دانش آموزان خود را جبران کنند.

او افزود: متاسفانه بخشی از تبلیغات کلاس‌های آنلاین خصوصی از سوی مجرمان سایبری بوده و هدف آن‌ها سوءاستفاده مالی و اخاذی از شهروندان است.

بصیری تصریح کرد: در زمان ثبت نام فرزندان در کلاس‌های تخصصی آنلاین، کلاهبردار از کاربران می‌خواهد که مبالغی را به عنوان پیش ثبت نام واریز کنند، سپس با هدایت کاربران به صفحات و درگاه‌های جعلی اطلاعات حساب بانکی کاربران را سرقت و حساب آنان را خالی می‌کنند.

اوبیان کرد: جمع‌آوری اطلاعات خانواده و دانش آموز را از دیگر موارد مجرمانه برشمرد که به دنبال آن شاهد اخاذی از خانواده یا دانش آموز هستیم.

بصیری توصیه کرد با توجه به اینکه ویروس کرونا به نحوی باعث افت تحصیلی برخی از دانش‌آموزان شده است، خانواده‌ها می‌توانند علاوه بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی با استفاده از روش‌های مختلف مانند کتاب‌ها و نرم افزار‌های کمک آموزشی و مواردی از این قبیل باعث تقویت سطح سواد فرزندان خود شوند، ضمن آن‌که برای استفاده از کلاس‌های آنلاین حتما از مؤسسات معتبر و شناخته شده درخواست خدمات کنند و مراقب باشند اطلاعات محرمانه و خصوصی خود و فرزندانش را در اختیار این افراد نگذارند.

او با بیان اینکه متاسفانه در چند روز اخیر پیامی به اولیای دانش آموزان مبنی بر اینکه شما منتخب بورسیه ۲۵ میلیون ریالی دوره تیز هوشان خانه ریاضی تهران شده اید برای ثبت نام به سایت ((reg.mathome.ir)) مراجعه کنند خطاب به اولیا دانش آموزان گفت: این پیامک جعلی و کلاهبرداری است وبه آن توجه نکنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=80804
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.