۶۵ درصد مردم کرمان از ماسک استفاده می‌کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت:‌ میزان استفاد از ماسک در بین مردم استان مقداری پایین آمده و اکنون ۶۵ درصد رعایت را داریم که تاکید داریم این میزان رعایت خوب نیست و باید بیشتر باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ظهر امروز پنجم مهرماه در جلسه استانی ستاد مدیریت کرونا اظهار کرد: شاید به هیچ نحو نتوانیم زحمات همکاران بهداشت محیط را قدر بدانیم اما می توانیم با تجلیل از این عزیزان موجب دلگرمی آنها بشویم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان اظهار کرد: همچنان در استان کرمان و کل کشور وضعیت قرمز حاکم است و جای امیدواری است که کرمان از نظر خیز ابتلای به بیماری کرونا و مرگ و میر نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.

بصیری تصریح کرد: میزان ابتلاء به کرونا شیب خیلی ملایمی در استان دارد و میزان مرگ و میر در حالت تثبیت قرار گرفته که دلالت بر فعالیت شدید کادر درمان، رعایت مردم و بازرسی های خوب صورت گرفته در استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بیان کرد: امروز در ستاد ملی کرونا کرمان و تعدادی از استان های دیگر که خیز ابتلا را به صورت ملایم طی می کنند مورد تقدیر قرار گرفتند اما به مردم اعلام می کنیم این وضعیت موقتی است و هر لحظه ممکن است آمار تغییر کند و باید به جد رعایت پروتکل ها و تشدید نظارت ها را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ گروه نظارتی کار خود را در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کرمان، انجام می دهند، گفت: میزان استفاد از ماسک در بین مردم استان مقداری پایین آمده و اکنون ۶۵ درصد رعایت را داریم که تاکید داریم این میزان رعایت خوب نیست و باید بیشتر باشد.

بصیری با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه در تجمعات بیان کرد: ادارات و دستگاه های اجرائی موظف هستند ماسک مورد استفاده کارکنان خود در محیط اداری را فراهم کنند.

پیاده روی نمادین اربعین برگزار نمی‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در ادامه اظهار کرد: امسال با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا پیاده روی نمادین اربعین نیز برگزار نمی شود و ستاد تنها مجوز داده موکب های صوتی برای تبلیغات و فضاسازی در سطح شهر فعالیت کنند.

وی افزود: اعلام شد اختیاراتی به استان ها برای اعمال برخی محدودیت ها و تعطیلی ها به مدت یک هفته داده شود و در این راستا باید پیشنهادی به وزارتخانه های کشور و بهداشت بدهیم و اگر مصوب شود، اعمال خواهد شد.

بصیری تصریح کرد: امیدواریم در استان کرمان به دلیل بازرسی هایی که با شدت ادامه دارد، امیدواریم با چنین محدودیت هایی مواجه نشویم که قرار باشد برخی مراکز تعطیل شود و فشار اقتصادی مضاعف به مردم وارد شود اما شرط این است که مردم رعایت کنند.

وی تاکید کرد: اگر منحنی ابتلاء به بیماری کرونا سیرصعودی بگیرد مجبور هستیم برای سلامت مردم مجدا محدودیت ها را اعمال کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در پایان خاطر نشان کرد: فرمانداران باید بر روند بازرسی در شهرستان ها نظارت و مشکلات را ریشه یابی کنند تا دلیل ضعف بازرسی در برخی شهرستان ها مشخص و نواقص رفع شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=56163
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.