در دیدار استاندار کرمان و "رونی پراستیو یولیانتو« مطرح شد


اعلام آمادگی برای خواهر خواندگی استان کرمان و یکی از استان‌های اندونزی

در دیدار محمدمهدی فداکار و “رونی پراستیو یولیانتورو” سفیر اندونزی در ایران مطرح شد:« برای گسترش روابط و عقد قرارداد خواهرخواندگی بین استان کرمان و یکی از استان‌های اندونزی اعلام آمادگی می‌کنیم.»

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار در دیدارِ “رونی پراستیو یولیانتورو” سفیر اندونزی در ایران با اشاره به اینکه استان کرمان به لحاظ مساحت بزرگترین استان کشور است، گفت: استان کرمان 25 شهرستان و بیش از 3 و نیم میلیون نفر جمعیت دارد.
وی به موقعیت ترانزیتی فوق‌العاده استان کرمان به لحاظ ریلی و جاده‌ای اشاره داشت و عنوان کرد: استان کرمان در حوزه کشاورزی سه محصول صادراتی پسته، خرما و محصولات جالیزی دارد که به روسیه و بعضی کشورهای همسایه صادر می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان کرمان اظهار داشت: ظرفیت عمده استان کرمان در حوزه معادن است، کرمان در مس پنجمین ذخیره جهانی را دارد و در تولید مس رتبه 17 جهان را کسب کرده است.
فداکار ابراز داشت: همچنین در تولید و زنجیره فولاد در رده‌های اول قرار داریم، سال گذشته استان کرمان 21 میلیون تن کنستانتره داشته و با این اوصاف می‌توانیم یک سیستم تهاتر بین فولاد با کائوچو از شرق آسیا داشته باشیم.
استاندار کرمان در خصوص حوزه گردشگری نیز گفت: کرمان صاحب 7 اثر جهانی ثبت شده است و نسبت به استان‌های دیگر در ردیف اول قرار دارد، همچنین در حوزه دانشگاهی نیز شرکت‌های فناور خوبی در استان است.
فداکار با اشاره به وجود ظرفیت‌های قابل توجه در این استان برای ارتقای روابط با کشورهای مختلف از جمله اندونزی، گفت: آماده همکاری با تجاری با اندونزی در حوزه مس و فولاد هستیم.
استاندار کرمان همچنین از سفیر اندونزی دعوت کرد از ظرفیت‌های اقتصادی و معدنی گل‌گهر بازدید کند و همچنین حمایت خود را از ارتقای و توسعه روابط اعلام کرد.
” رونی پراستیو یولیانتورو” سفیر اندونزی در ایران در این دیدار با اشاره به اینکه استان کرمان بخاطر داشتن پتانسیل‌های زیاد می‌تواند کاندید مناسبی برای همکاری‌های دو کشور باشد، گفت: اندونزی و ایران پتانسیل‌های زیادی دارند و دو کشور بزرگ مسلمان هستند، همچنین از لحاظ اقتصادی نیز هر دو بزرگترین هستند و ما آماده ارتقا و توسعه روابط هستیم و از این امر استقبال می‌کنیم.
سفیر اندونزی در ادامه گفت: استان کرمان علاوه بر منابع معدنی در زمینه کشاورزی خرما و پسته نیز تجارت خوبی دارد و براساس آماری که از توسعه تجارت ایران داریم صادرات خرما به اندونزی زیاد است.
وی با اشاره به سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به اندونزی اضافه کرد: این سفر زمینه برای ارتقای روزافزون همکاری‌های دو کشور را فراهم کرد، در طول سفر تفاهم نامه‌های زیادی امضا شد و اکثر تفاهمنامه‌ها در مورد مسائل اقتصادی بود که پیش زمینه‌ای برای همکاری‌های بیشتر اقتصادی می‌تواند باشد.
سفیر اندونزی توضیح داد: در این سفر رئیس جمهور اندونزی در مورد انتقال پایتخت اندونزی از شهر جاکارتا به شهر دیگری نیز صحبت شد، پایتحت جدید نیازمند سرمایه‌گذاری از جمه ساخت و ساز است و ما امیدوار هستیم که ایران بتواند یک سرمایه‌گذار‌ی در توسعه این پایتخت انجام دهد، طبق روال گذشته تهیه فولاد از ایران قطعا بیشتر خواهد شد و امیدوارم بتوانیم این تهاتر را انجام دهیم.
سفیر اندونزی با اشاره به همکاری‌های دو جانبه‌ای که بین اندونزی و استان کرمان است، گفت: برای گسترش روابط و عقد قرارداد خواهرخواندگی بین استان کرمان و یکی از استان‌های اندونزی اعلام آمادگی می‌کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=108364
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.