آزادی ۲۹۰ زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های کرمان

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۲۹۰ زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان آزاد شده اند.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید حجت الله موسوی قوام گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۲۹۰ زندانی جرائم غیرعمد با مبلغ ۱۸ میلیارد تومان از زندان‌های استان کرمان آزاد شده اند.

او گفت: ۸۰ درصد این مبلغ برای آزادی زندانیان از محل کمک‌های مردمی و خیران و باقی مانده آن از محل کمک‌های ستاد دیه استان، ستاد دیه کشور، بانک ها، صندوق خسارت و اخذ رضایت شاکی تامین شده است.

به گفته مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان در حال حاضر ۱۵۷ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان به سر می‌برند که ۱۰ میلیارد تومان برای آزادی این تعداد زندانی، نیاز است.

او به بالاترین آمار جرم در بین زندانیان جرایم غیر عمد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، ۷۴ نفر محکوم به پرداخت نفقه و مهریه، ۷۸ نفر بدهکار مالی و باقی آن ها بدهکار دیه و شبه تصادفات هستند.

به گفته موسوی قوام، کمترین آمار زندانیان جرائم غیرعمد مربوط به زندان منوجان با صفر مددجو و بالاترین آمار مربوط به شهر کرمان با ۸۳ نفر است.

او گفت: در حال حاصر ۱۱ نفر زندانی جرائم غیر عمد ورودی سال ۹۹ و باقی آن ها ورودی امسال است که ستاد دیه تلاش می‌کند تا ورودی‌های پارسال را از زندان‌های استان کرمان آزاد کند.

او می گوید: از ابتدای امسال تاکنون، ۲۴ جشن گلریزان در استان کرمان به صورت مجازی برپا شده است که بیش از ۱۷ میلیارد تومان تعهد خیران بوده که تاکنون ۸۵ درصد این مبلغ وصول شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=85741
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.