مدیرکل تعزیرات استان کرمان:


وضعیت نانوایی‌ها در جنوب کرمان اسفبار است/ اعمال قیمت بی‌ضابطه در بازار

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: وضعیت نانوایان در جنوب استان کرمان اسفبار است و از دادستان‌ها در سراسر استان می‌خواهیم بر پخت نان نظارت کنند، زیرا نان‌ها که قوت غالب مردم است، قابل استفاده نیست.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، ارسلان میری امروز ۲۰ اسفندماه در نشست شورای قضائی و گردهمایی رؤسا و دادستان‌های سراسر استان کرمان با بیان اینکه یکی از ضروریات و مهمترین مسائل امروز، معیشت و اقتصاد جامعه است، اظهار کرد: مرجع رسیدگی به تخلفات اقتصادی، تعزیرات حکومتی است اما در مباحث مقدماتی ورود نداریم بلکه سازمان های جهاد کشاورزی،صمت و اتاق اصناف و سایر دستگاه‌هایی که دخالت در امر بازار دارند، باید بر اصناف کنترل داشته باشند.

وی افزود: براساس قانون، سازمان جهاد کشاورزی متولی بخش اعظمی از تامین کالاهای اساسی شده و به دلیل کمبود نیرو، توفیق چندانی حاصل نشده است.

میری با بیان اینکه اجرای ضوابط قیمت‌گذاری توسط دستگاه‌های متولی انجام نمی‌شود و قیمت‌ها بدون ضابطه اعمال می‌شود، تصریح کرد: اکیپ‌های گشت شب عید را در استان کرمان راه‌اندازی کرده‌ایم.

مدیرکل تعزیرات استان کرمان با بیان اینکه باید دید گرانفروشی‌های کلان و احتکار کلان در کجا صورت می‌گیرد، گفت: ما با خرده‌پاها برخورد می‌کنیم که موثر نیست و در دو دهه اخیر تنها چیزی که مشاهده نکردیم، حمایت از حقوق مصرف کننده بوده است.

وی اظهار کرد: وضعیت نانوایان در جنوب استان کرمان اسفبار است و از دادستان‌ها در سراسر استان می‌خواهیم بر پخت نان نظارت کنند، زیرا نان‌ها که قوت غالب مردم است، قابل استفاده نیست.

میری با اشاره به افزایش قاچاق سوخت در جنوب و شرق استان کرمان گفت: افرادی که به ما معرفی می‌شوند، ۲۰۰ تا ۳۰۰ لیتر بنزین قاچاق در پرونده دارند، اما تانکرهای سوخت‌رسان را نمی‌دانیم چه می‌شود و گزارش‌هایی را داریم که نشان می‌دهد سوخت این تانکرها بدون ثبت در مبدا در جاهای دیگری فروخته می‌شود لذا باید با سرشاخه‌ها برخورد کرد.

سیدحجت‌الله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان کرمان نیز در این نشست اظهار کرد: ۵۵ جشن گلریزان در استان کرمان طی ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و از مسئولان قضایی درخواست داریم خیران جدید شناسایی کنند تا شاهد برگزاری جشن‌های گلریزان با شکوه باشیم.

وی افزود: ۲۴۴ نفر زندانی واجد شرایط جرائم غیرعمد در استان کرمان داریم و ۱۱۲ نفر در شهرستان کرمان هستند و بیشترین فراوانی مربوط به چک‌های برگشتی و مهریه است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=102274
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.