رئیس پلیس فتای استان:


نیمی از جرایم سایبری استان کرمان مربوط به کلاهبرداری‌های اینترنتی است

رئیس پلیس فتای استان کرمان با اشاره به افزایش تهدیدات فضای سایبری گفت: نیمی از جرایم سایبری استان کرمان مربوط به کلاهبرداری‌های اینترنتی است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، سرهنگ محمدرضا رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تهدیدات فضای سایبری، اظهار داشت: نیمی از جرایم سایبری استان کرمان مربوط به کلاهبرداری‌های اینترنتی است.

وی با اشاره به فراوانی کلاهبرداری‌های اینترنتی به ویژه جرائم مالی از پیگیری ۹۲ درصدی پرونده‌های این حوزه خبر داد و گفت: این روزها بیشترین کسانی که به پلیس فتا مراجعه دارند به دلیل ارسال اطلاعات به کاربران و مجرمین فضای مجازی هستند که حساب‌های بانکی آنها هک شده است.

رئیس پلیس فتای استان کرمان افزود: ارسال پیامک در قالب سهام عدالت، تبلیغات کالا در سایت‌های مختلف، خریدهای اینترنتی و تخفیف کالاها انجام می‌شود که افراد به دلیل ارسال این پیامک از گوشی افراد شناخته شده و اطرافیان اطمینان پیدا کرده و مبالغ را واریز می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم به هرگونه لینک یا آدرس ارسالی اینترنتی توجه نکنند، ادامه داد: هر اداره و نهاد دولتی با آدرس معتبر و به غیر از روزهای تعطیل ارسال پیامک خواهند داشت و در این زمینه مردم باید دقت داشته باشند.

رضایی با اشاره به اینکه وب سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری است، گفت: کاربران با مراجعه به این سایت می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کرده و در صورت نیاز نیز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی فوریت‌های سایبری و شماره تلفن 096380 به‌صورت شبانه‌روزی با همکاران ما در میان بگذارند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103988
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.