مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمان:


پروژه انتقال آب به شهرهای جیرفت و عنبرآباد باید جزو طرح‌های اضطراری قرار گیرد

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمان چالش اساسی پروژه انتقال آب از سد جیرفت به شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد را کمبود اعتبار دانست و خواستار قرارگیری آن در لیست طرح‌های اضطراری شد.

به گزارش کرمان‌نو، علی رشیدی در خصوص پروژه انتقال آب از سد جیرفت به شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد اظهار کرد: پایان سال ۱۴۰۱ پروژه آبرسانی به شهرهای جیرفت و عنبرآباد با حضور وزیر نیرو کلنگ‌زنی شد و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

او با اشاره به اینکه پروژه به سرعت در حال اجراست، افزود: تنها مشکل این پروژه تامین اعتبار است و فعلا از لحاظ اعتباری وضعیت خوبی ندارد. امیدواریم در سال ۱۴۰۲ پروژه انتقال آب از سد جیرفت به شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد جزو طرح‌های اضطراری قرار بگیرد که از لحاظ مالی تامین شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمان با بیان اینکه این پروژه نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است، گفت: پروژه گفته شده دارای ۷۱ کیلومتر خط انتقال، ایستگاه پمپاژ، تصفیه خانه و مخازن است.

رشیدی بیان کرد: کار را شروع کرده‌ایم لوله‌های مربوط به لوله‌گذاری ۲.۵ تا سه کیلومتر از این پروژه رسیده است. برای ۱۰ کیلومتر هم قرارداد بسته شده که به زودی با رسیدن لوله‌ها کار انجام می‌شود کارهای مربوط به مخازن هم شروع شده است.

او اظهار کرد: امسال جمعا ۷۰ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است که فعلا اعتبار ناچیزی در برابر اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106428
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.