معاون آبفای کشور عنوان کرد؛


‌آب غیرمتعارف جایگزین آب شرب در صنعت

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه بازدید از خط انتقال آب خلیج‌فارس به رفسنجان گفت: برای حکمرانی آب در کشور ابعاد مختلفی در نظر گرفته شده و از سال ۱۴۰۱ بحث جایگزینی آب متعارف با غیرمتعارف در صنایع موردتوجه قرار گرفته است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، مسعود علویان‌صدر معاون آبفای کشور امروز ۲۹ اردیبهشت‌ماه با بیان اینکه تأمین آب برای صنایع یک بحث جدی است، اظهار کرد: ما عملاً از ظرفیت آب‌های متعارف در سطح کشور برای آشامیدن استفاده می‌کنیم و در کنار آن تأمین آب برای صنایع بحث جدی بود که در سیاست‌های دولت و مجلس در نظر گرفته شد.
او به ظرفیت پساب موجود در کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب پساب سالانه در کشور در حال بهره‌برداری است و این رقم تا چهار میلیارد مترمکعب قابل‌افزایش است.
علویان‌صدر ادامه داد: ما با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌توانیم بخشی از نیاز صنایع را از پساب تأمین کنیم و علاوه‌برآن بخشی را هم می‌توانیم از آب دریا استفاده کنیم و در کنار آن کمبودی که در آب آشامیدنی هم وجود دارد، می‌توانیم تأمین کنیم.
او گفت: ظرف چند هفته آینده شاهد بهره‌برداری از این خط لوله انتقال آب به رفسنجان هستیم و می‌توانیم از این ظرفیت برای آب آشامیدنی شهر کرمان هم استفاده کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: علاوه بر این طرح‌ها، سیاست‌های جدی صرفه‌جویی در آب کشاورزی مطرح است و باید تلاش کنیم با بهره‌گیری از الگوهای کشت و روش‌های مدیریتی کاهش جدی و مؤثری در بخش کشاورزی داشته باشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118477
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.