در شورای برنامه‌ریزی وتوسعه استان


جزییات هزینه بودجه عمرانی استان اعلام شد

۳۰ میلیارد تومان از بودجه عمرانی امسال به سازمان بسیج و حداقل ۵ درصد برابر ۸۲ میلیارد تومان نیز صرف فصول دین و مذهب، گردشگری و آموزش و پرورش می‌شود. مابقی نیز به صورت یکسان به نیروی انتظامی و اعتبارات طرح هادی روستایی پرداخت خواهد شد.

به گزارش کرمان‌نو، طبق گزارش ارائه شده در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کل اعتبارات استانی و سهم استانی از نفت بالغ بر ۳ هزار و ۲۵ میلیارد تومان است.

از این مبلغ ۲۷۶ میلیارد صرف الزامات قانونی، هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان صرف تعهدات استانی سفر، ۳۳میلیارد تومان حقوق کارکنان طرح و غیره خواهد بود و از مجموع اعتبارات استانی و سهم استان از نفت مجموعا دست استان برای هزار و ۶۶ میلیارد تومان باز است.

مطابق قانون بودجه امسال، ۳ درصد از درآمدهای حاصل از فروش نفت، گاز و فرآورده‌های نفتی به مناطق نفت خیز و توسعه نیافته اختصاص یافته که طبق گزارش ارائه شده در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان این مبلغ برابر هزار و ۳۸۴میلیارد تومان است.

اتمام پروژه‌های نیمه تمام کرمان ۶ سال زمان می‌برد

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: برای تکمیل پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند به ۱۷ هزار و ۲۲۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است لذا اگر قیمت‌ها ثابت بماند، تکمیل این پروژه‌ها شش سال به طول می‌انجامد.

محمدرضا وحیدی نیز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان به تشریح سیاست‌ها و اولویت‌های توزیع بودجه در سال جاری پرداخت و اظهار کرد: درآمدهای عمومی استان کرمان در سال جاری ۳۲۵۳ میلیارد تومان با ۴۳ درصد رشد و تملک دارایی سرمایه ای استانی ۱۶۴۱ میلیارد تومان و سه درصد نفت و گاز ۱۳۸۴ میلیارد است که نسبت به سال گذشته ۱۶۴ درصد رشد داشته است.

او با بیان این مطلب که حدود ۱۱۰ میلیارد تومان برای ورزش همگانی در جداول بودجه‌ای استان اختصاص داده شده، ادامه داد: ۵۶۲۳ میلیارد تومان بودجه استان کرمان در سال جاری است.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان این مطلب که جمع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی سرمایه ای استان کرمان با حدود ۳۹ درصد رشد به حدود ۷۳۸۲ میلیارد تومان رسیده، اظهار کرد: اعتبارات هزینه ای امسال استان ۱۷۴۹ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد رشد داشته و این در حالی است که رشد متوسط استان‌ها حدود ۳۶ درصد است.

او با تبیین سایر منابع اعتبارات استان گفت: طبق تبصره شش ماده ۱۴ قانون معادن در سال گذشته ۸۱۰ میلیارد تومان در کل کشور به این بخش اختصاص یافت که تقریبا ۲۹۹ میلیارد تومان سهم استان کرمان شد و امسال ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته که پیش بینی می‌کنیم حدود ۷۴ میلیارد تومان سهم استان کرمان خواهد بود اما امسال این بودجه به وزارت صمت ابلاغ می‌شود در حالی که در سال گذشته به استان ابلاغ شد که پیگیر اصلاح این مهم هستیم.

وحیدی بیان کرد: استان کرمان در سال گذشته ۱۳۴۵ میلیارد تومان پروژه با نام در پیوست بودجه داشته که عملکرد آن حدود ۱۳۹۶ میلیارد تومان بوده و در سال جاری پروژه به نام در پیوست قانون بودجه ۱۶۴۲ میلیارد تومان داریم که رشد ۱۸ درصدی دارد.

او با بیان این مطلب که ۱۸۰ نفر نیروی کارکنان طرح در طرح‌های عمرانی داریم که ۳۳ میلیارد تومان بار مالی آن است، اظهار کرد: در حال حاضر موافقتنامه ۲۴۳۵ پروژه با دستگاه‌های اجرایی مبادله داریم که در سال گذشته ۳۲۰۷ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه‌ها اختصاص داده شد و برای تکمیل پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند به ۱۷ هزار و ۲۲۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است لذا اگر قیمت‌ها ثابت مانده و عملیاتی افزایش نیابد، تکمیل این پروژه‌ها شش سال به طول می‌انجامد و در زمان افتتاح پروژه ‌ای ما مستهلک شده‌اند.

وحیدی، تکمیل ۵۲۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۰۰۰ سیستم نوین آبیاری، احیاء ۷۰۰ قنات، ۴۰ طرح آبرسانی شهری، چهار سیلبند، آبگیری اولیه سد صفارود، تولید ۲۰ میلیون نهال سهمیه استان، چهار مجتمع اداری، طرح هادی در ۶۳۰ روستا، واکسینه کردن ۲.۵ میلیون راس دام، ۱۷۵ مدرسه، ۳۱ مرکز بهداشتی را بخشی از پروژه‌های قابل اتمام استان در صورت تامین اعتبار بیان کرد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104881
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.