رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد؛


تحقیق و تفحص از واردات بی‌رویه زغال‌سنگ در ذوب‌آهن

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نتایج تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی گفت: یکی از بندهای این تحقیقات مربوط به ذوب‌آهن و واردات بی‌رویه زغال‌سنگ است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عصر شنبه ۸ اردیبهشت در نخستین نشست شورای معادن استان کرمان در سال ۱۴۰۳ افزود: یکی از بندهای تحقیق و تفحص مجلس مربوط به این است که ذوب‌آهن در زمانی که قیمت داخلی زغال‌سنگ یک‌سوم نرخ وارداتی بوده و کیفیت آن نیز در خیلی جاها جوابگوی مجموعه بوده، اقدام به واردات بی‌رویه کرده است.

او تصریح کرد: زغال کرمان را به بندهای این قانون اضافه کردیم؛ اما در این زمینه باید به‌صورت چندوجهی مابین چند دستگاه، تصمیم‌گیری شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مشکل واگذاری شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان رفع شده و این معادن تعیین تکلیف می‌شود گفت: دراین‌خصوص با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مکاتبه کردم و توافق شد که این شرکت از زیرمجموعه صندوق بازنشستگی فولاد، به صدر تأمین منتقل و به‌ازای آن سهام شرکت‌های بورسی پرداخت شود.
او عنوان کرد: زغال‌سنگ کرمان را بد اداره کردیم؛ زیرا زغال‌سنگ طبس سودهای خوبی دارد و در تابلوی بورس است؛ لذا مصوبه شورای معادن، زغال‌سنگ کرمان را تعیین تکلیف می‌کند.
افزایش مالیات به معنای اجحاف به مردم نیست پورابراهیمی در ادامه بیان کرد: نرخ رشد اقتصادی استان کرمان در رتبه نخست کشور است و در این زمینه سهم تولید ناخالص داخلی استان کرمان از ۳.۲ درصد به بالای چهار درصد رسیده است.
او افزود: مالیات ۳۶۰ هزارمیلیاردریالی استان کرمان در سال گذشته بابت توسعه معادن بوده و ما در استان جهش‌های بزرگی داریم و لازم سهم عمده مالیات را واحدهای بزرگ استان پرداخت می‌کنند و افزایش مالیات به معنای اجحاف به مردم نیست.

۱۵۰ همت پروژه در شهر کرمان مراحل اجرایی را می‌گذراند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تخصیص یک و نیم درصد از سود معادن به تأمین زیرساخت‌های جاده گفت: به جد پیگیر توسعه هستیم و فقط ۱۵۰ همت پروژه اقتصادی در شهر کرمان مراحل اجرایی خود را می‌گذراند که این طرح‌ها با منابع شرکت‌های معدنی احداث می‌شود.
او یادآور شد: پروژه‌های اقتصادی ازجمله لاستیک‌های فوق سنگین، فروآلیاژ گروه وابسته به گل‌گهر و کارخانه تولید ورق‌های پوششی چترود با اعتبار شرکت‌های بزرگ در کرمان احداث می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117681
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.