وزیر کشور دولت سیزدهم کیست؟

سردار احمد وحیدی که به عنوان وزیر احتمالی کشور در دولت سیزدهم معرفی شده از چهره‌های دفاعی و امنیتی کشور است و سوابق مدیریت ارشد در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در کارنامه او وجود دارد.

احمد وحیدی با نام اصلی «احمد شاه‌چراغی»، در سال ۱۳۳۷ در شهر شیراز زاده شد.

او در سال ۱۳۵۹ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در درازای جنگ ایران و عراق از فرماندهان سپاه پاسداران محسوب می‌شد.

احمد وحیدی دارای مدرک کارشناسی مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و دکتری مطالعات استراتژیک از دانشگاه امام صادق است.

وحیدی در دوران دریابان علی شمخانی معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع را بر عهده داشت.

او پس از انتصاب سردار نجار به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت نهم، به عنوان جانشین وی منصوب شد.

علاوه بر جانشینی وزیر دفاع، ریاست کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولیت معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز از دیگر مسئولیت‌های وحیدی به شمار می‌رود.

همچنین سردار وحیدی در دولت نهم با حکمی از سوی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور به عنوان نماینده نیروهای مسلح در تدوین برنامه پنجم توسعه کشور فعالیت کرده است.

احمد وحیدی در سال 1388 و توسط محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مجلس شورای اسلامی معرفی و در روز 12 شهریور همان سال با کسب اکثریت آرا انتخاب شد.

برخی از سوابق اجرایی احمد وحیدی:

معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع
جانشین وزیر دفاع
نماینده نیروهای مسلح در تدوین برنامه پنجم توسعه کشور
رییس دانشگاه عالی دفاع ملی

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=74896
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.