بخشدار دهبکری معارفه شد/ مردم از مسئولان صداقت و پاک‌دستی می خواهند

کرمان‌نو-فرماندار بم گفت: مردم از مسئولان معجزه نمی خواهند اما صداقت ، پاک‌دستی، دلسوزی و همرنگی با مردم را می‌خواهند .

به گزارش شامگاه سه‌شنبه خبرنگار کرمان نو، محمد برزنگ در آیین تودیع و معارفه بخشدار دهبکری از توابع شهرستان بم بیان کرد: هیچ کس با اختلاف و تفرقه نمی تواند کار کند و پیشرفتی صورت بگیرد باید با همکاری و اتحاد به پیشرفت دهبکری کمک کنیم.
او افزود: مسئولیت هیچ شأنی جز نوکری و خدمت گذاری ندارد و اگر کسی فکر می‌کند این جایگاه، جای قیافه گرفتن است اشتباه آمده است .
فرماندار بم ادامه‌داد: دشمن با تمام توانش ۴۴ سال ایستاد و مردم هم ایستادند و مشکلات را پشت سر گذاشتند هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم ها را مردم تحمل کردند.
به گفته او دشمن انتظار داشت مردم در مقابل دین ،حکومت و رهبری بایستند اما مردم نشان دادند که با وجود اینکه هزینه دادند اما هزینه مقاومت دادند .
برزنگ خاطرنشان‌کرد: در بخش دهبکری مشکلات زیرساختی مانند آب، برق، مخابرات و راه وجود داشت که با پیگیری بخشدار قبلی تا حدودی رفع شده‌اند.
او می گوید تعیین حد حریم رودخانه ها و مستثنیات منابع طبیعی از مشکلات مهم این بخش بود که با پیگیری بخشدار قبلی و همکاری دادستان اکنون حد حریم‌ها مشخص شده است.
فرماندار بم تصریح کرد: اکثر اسناد ملی صادر شده است و با تصویب هر چه سریعتر طرح هادی دهبکری، مردم هم می دانند بر چه اساسی باید ساخت و ساز انجام دهند.
او با اشاره به پروژه پل تقاطع غیرهمسطح نقطه حادثه خیز دهبکری گفت: با وجود تاخیر ۱۵ در احداث این پل تاکنون پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به زودی تکمیل خواهد شد .
فرماندار بم حضور میدانی در روستاها جهت بررسی نیازهای روستاییان را ضروری عنوان کرد و افزود: شکوفایی و پیشرفت هر منطقه‌ای حرکت های جهادی و تلاش شبانه روزی را طلب می کند.

IMG 20230405 090022
خط قرمز بنده مردم و خدمت به مردم است
در ادامه حسن پورباقری بخشدار سابق دهبکری گفت: بخش دهبکری با وجود دو دهستان و یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر وسعت، ۹۷ درصد کوهستانی است و منطقه کوهستانی چندین برابر بخش‌ها و شهرهای دیگر کار دارد .
او عنوان کرد: خط قرمز من مردم و خدمت به مردم است ،با شناسایی ۱۸۷ روستای دهبکری به صورت شبانه روزی کار انجام شد و اندک کارهای ما در روستاهای فاقد دهیاری بوده است .
بخشدار سابق دهبکری اضافه کرد:دهبکری یک منطقه کمتر توسعه یافته بوده است و زمانی شروع به کار کردیم بیشتر زیرساخت های اولیه آن مانند تلفن، آب، برق، راه و … ناقص بودند .
او با اشاره به احداث راه ها بیان کرد: در مرز دهبکری با جنوب استان راهی به طول هفت کیلومتر با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان احداث شده بود که باعث از بین رفتن هزاران درخت بنه و منابع طبیعی شده بود اما ما موفق شدیم ۵۴ کیلومتر راه را با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان احداث کنیم و سرعت پنج کیلومتر در ساعت را به یکصد کیلومتر در ساعت برسانیم.
پورباقری اظهارداشت: درخصوص مشکلات زیرساخت آب ۱۸ کیلومتر تعویض لوله های فرسوده را انجام دادیم و از ۱۸۷ روستای بخش دهبکری حدود ۱۳ روستا فقط آب آشامیدنی سالم داشتند که با همت سپاه ۵۰ کیلومتر شبکه فرسوده در دهبکری و ۳۷ کیلومتر دیگر در سایر مناطق تعویض شد.
او ادامه داد: در موضوعات زیرساختی برخی روستاها پروژه ها شروع شده و باید تکمیل شود و توانستیم جاده دارزین دهبکری که فوتی زیادی را برجای می گذاشت با کمک شهرداری بم و بروات و راهداری پیچ ها و نقاط حادثه خیز و تراشه های این جاده را برداریم.
پورباقری ادامه‌داد: استفاده از ماهواره در این منطقه جزو آسیب‌های اجتماعی بود که به دلیل نبود آنتن دهی صداسیما مردم به سمت ماهواره روی آورده بودند و اکنون هشت ایستگاه دیجیتال افتتاح شده است و تنها منطقه غرب دهبکری در بحث ارتباط تلفنی مشکل دارد .

تابلوی شهر دهبکری در آینده نصب می شود
بخشدار سابق دهبکری گفت: با توجه به اینکه نام دهبکری در سازمان کشور به نام دهبید ثبت شده است برای شهر شدن دهبکری نیازمند تغییر نام دهبید به دهبکری بودیم که در حال حاضر این موضوع وارد کمیسیون شده و در ماه های آینده تابلوی شهر دهبکری نیز نصب می شود.
او می گوید برای شهر شدن باید یکسری مسایل طی می شد و ما به هیچ وجه نمی‌توانستیم تا سال ۱۴۰۵ کد آبادی بگیریم اما با رایزنی و پشتکار توانستیم ۱۶ کد آبادی برای بخش دهبکری بگیریم .

IMG 20230405 090049
اختلاف در کارها باعث پسرفت می شود
در ادامه بخشدار جدید دهبکری گفت: شاید دهبکری از دید دیگران یک منطقه گردشگری است اما روستاهای کم برخوردار زیادی دارد که باید شاهد تحولات شگرفی در این منطقه باشیم .
میثم عباس زاده افشار افزود: در برخورد با مشکلات مردم به عنوان مشاور در کنار آن ها هستم تا بتوانیم مشکلات رابا کمک یکدیگر رفع کنیم .
سرپرست بخشداری دهبکری توضیح داد: اختلاف در هر کاری باعث رکود و پسرفت می شود اولویت اصلی و سیاست کاری بنده این است که تلاش کنیم با همکاری شورای شهر و بخش سند چشم انداز کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت منطقه دهبکری را ترسیم کنیم.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=102803
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.