در چهار ماهه ابتدای سال‌جاری


یک میلیون و 75 هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای توزیع شد

کرمان‌نو-مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی افزود: در سال جاری علی‌رغم همه چالش‌های بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، تاکنون بیش از یک میلیون و 650 هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه را در چهار ماهه ابتدای سال جاری با اعتبار یک میلیون و 75 هزار تن بین استانهای کشور توزیع شده است.

مهندس حمید رسولی روز شنبه به خبرنگار کرمان‌نو گفت: این مقدار نسبت به همین مدت زمان در سال قبل 22 درصد رشد داشته است.

مجری طرح خودکفایی کشور توضیح داد:برنامه ابلاغی سال جاری تامین، تدارک و توزیع سه میلیون و 340 هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه است که با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم صددرصد برنامه ابلاغی را اجرایی خواهیم کرد.

او می‌گوید با اقدامات انجام شده در سراسر کشور تاکنون 32 درصد برنامه ابلاغی به انجام رسیده است که بدین ترتیب، علاوه بر توزیع کود مورد نیاز کشاورزان، مقدار بیش از 582 هزار تن ذخیره استراتژیک انواع کودهای کشاورزی می باشد که با توجه به شرایط کشور، ذخیره مطمئن و قابل اتکایی است.

رسولی در ادامه افزود: هیچ مشکلی در تامین کود مورد نیاز کشاورزان وجود نداشته و به هر میزان که حواله دریافت کود توسط کشاورزان به 3500 کارگزار تامین نهاده های کشاورزی این شرکت در سراسر کشور واصل گردد، کود کشاورزی تحویل خواهد شد.

او بیان‌کرد: با عنایت به کاهش قیمت کودهای فسفاته و پتاسه در ابتدای سال و استقبال کشاورزان از مصرف این کودها در سال جاری، قطعاً سال پرمصرفی را در مصرف کودهای کشاورزی داشته و امیدواریم که به همین نحو، کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی نیز ارتقاء یابد.

 

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=94721
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.