عضو کمیسیون آموزش مجلس:


فضای کسب و کار مجازی را به حالت اولیه برگردانید

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: دستگاه‌های مسئول برای مراقبت از جوانان باید برنامه داشته باشند و به سرعت فضای کسب و کار مجازی را به حالت اولیه برگردانند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از بازار، محمدمهدی زاهدی، عنوان کرد: کسانی که در ۱۳ آبان قیام کرده و لانه جاسوسی را تسخیر کردند، هدف مشترکی در مبارزه با استکبار داشتند، گفت: اساس ۱۳ آبان، مبارزه با استکبار جهانی بود و یقینا در آن زمان نحوه مبارزه متفاوت بوده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آن زمان جوانان و دانش آموزان باید خون می دادند و امام(ره) پرچمدار مبارزه با استکبار بود و روز دیگری هم باید لانه جاسوسی تسخیر می‌شد.

وی افزود: اما امروز توطئه‌های استکباری تغییر کرده و از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، زر و زور و تزویر باعث شده برخی جریانات منطقه با کشورهای استکباری همسو شوند و توطئه‌های متفاوتی طراحی کنند که نمونه آن جنگ‌هایی است که در فضای سایبری انجام شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: امروز وظیفه سنگینی به دوش متولیان فرهنگی به ویژه آموزش‌و‌پرورش در زمینه مراقبت از فضای مجازی است تا دانش‌آموزان در دام این فضای ملتهب قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی مزایای بسیاری دارد، افزود: با این وجود، امروز دشمن روی این فضا متمرکز شده و توطئه‌ها و دسیسه‌های بسیاری از جمله دعوت به آشوب را در دستور کار خود قرار داده است. در این شرایط دستگاه قضایی باید علیه این پلتفرم‌ها حتما در مراجع بین‌المللی به جرم تشویق به آشوب و تشویق کشتار مردم به مراجع بین‌المللی شکایت کند.

زاهدی تصریح کرد: ضمن آنکه دستگاه‌های مسئول برای مراقبت از جوانان باید برنامه داشته باشند و به سرعت فضای کسب و کار مجازی را به حالت اولیه برگرداند تا کسب و کار جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها که در این حوزه فعال هستند، دچار آسیب نشوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: یکی از کارهایی که می‌توان در این بخش انجام داد، آگاهی بخشی به قشر جوان توسط خود جوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان است که با زبان و ادبیات خودشان، هم سن و سالان خود را راجع به مسائل توجیه کنند.

وی افزود: موضوع دیگر تسلط به فناوری‌های نو در حوزه های مختلف است که یکی از آنها سیستم دفاعی کشور است که باید بر اساس فناوری بومی تقویت شود تا دشمن نتواند تجاوز نظامی داشته باشد همچنین موضوعات سایبری و پدافند غیرعامل نیز اهمیت دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید جریان مقاومت در منطقه را به کمک جوانان همان کشورها توسعه دهیم، خاطرنشان کرد: جوانان کشور ما باید با جوانان منطقه در ارتباط باشند که نتیجه آن اتفاق بزرگی است. با هوشیاری ملت‌ها و امت‌ها برخی از رهبرانی که خود را به استکبار فروخته‌اند، دیگر جرأت نمی‌کنند نوکری آمریکا را کنند و یقینا کشورهای اسلامی به اسلام پناه می‌آورند و آن زمان است که می‌توانیم بنای امت واحده اسلامی را بگذاریم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98218
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.