همزمان با سفر رییس جمهور به کرمان:


عملیات اجرایی احداث ابرپروژه فولادی بردسیر بزودی آغاز خواهد شد

سرپرست فرمانداری بردسیر گفت: همزمان با سفر ریاست جمهور و هیات همراه به استان کرمان، عملیات احداث پروژه بزرگ فولاد گهرزمین در این شهرستان رسما آغاز خواهد شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، حمزه وفایی افزود: امروز به لطف الهی کلنگ احداث پروژه بزرگ فولادی در بردسیر به زمین خواهد خورد و عملیات اجرایی طرح های توسعه فولادی شرکت سنگ آهن گهرزمین در این شهرستان آغاز خواهد شد.

وی در معرفی اَبَرپروژه های شرکت سنگ آهن گهرزمین در بردسیر اظهار داشت: احداث ۲ واحد مگامدول آهن اسفنجی به ظرفیت ۳.۴ میلیون تن در سال، احداث کارخانه ذوب و ریخته‌گری به ظرفیت سه میلیون تن در سال، احداث کارخانه نورد گرم (فولاد آلیاژی) به ظرفیت سه میلیون تن در سال، احداث ۲ واحد نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت هر کدام ۵۰۰ مگاوات در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وفایی طرح های توسعه ای گهرزمین را گامی بلند در راستای تکمیل زنجیره فولاد کشور برشمرد و گفت: مجموع این طرح ها موجب ایجاد پنج هزار شغل مستقیم و 13 هزار فرصت شغلی غیرمستقیم خواهد شد که نه تنها ظرفیت های اشتغال شهرستان بردسیر را پوشش خواهد داد بلکه موجب بکارگیری نیروی کار از شهرهای مختلف دیگر نیز خواهد شد.

وی پیگیری و حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد اشتغال را اولویت اصلی دولت دانست و تاکید کرد: با احداث این پروژه دغدغه اشتغال در شهرستان بردسیر به حداقل خواهد رسید.

سرپرست فرمانداری بردسیر در ادامه گفت: تعامل و همدلی نزدیک همه ارکان حاکمیتی در این شهرستان با یکدیگر و با بخش خصوصی می‌تواند زمینه ساز انجام اقدامات بزرگ شود.

پروژه های گهرزمین در ۲۰ کیلومتری جاده بردسیر به کرمان و ابتدای جاده نگار احداث خواهد شد. در حال حاضر در این مکان چند مجتمع فولادی دیگر در حال فعالیت هستند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=95135
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.