رئیس‌کل دادگستری استان کرمان:


اجرای طرح کدینگ نباید به صنعت گردشگری و جذب مسافر لطمه وارد کند

حجت‌الاسلام حمیدی با اشاره به مشکلات طرح کدینگ برای برخی از مسافران در کرمان، گفت: اجرای این طرح، نباید به صنعت گردشگری و جذب مسافر لطمه وارد کند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس‌کل دادگستری استان در نشست با مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان گفت: تأمین سوخت مردم، موضوع بسیار مهم و کلیدی است و نباید تصمیمات مدیران به‌گونه‌ای باشد که عرضه سوخت برای مردم سخت باشد و موجب نارضایتی در جامعه شود.

او افزود: طرح کدینگ کارت‌های سوخت، مزایای فراوانی از جمله: در بحث کنترل و کاهش قاچاق سوخت و جلوگیری از تخلفات برخی جایگاه‌داران سوخت دارد؛ اما نباید اجرای این طرح، خللی در عرضه سوخت به مردم ایجاد کند که موجب برخی نارضایتی‌ها برای شهروندان شود.

 رئیس شورای قضایی استان کرمان توجه به صنعت گردشگری و جذب مسافر در استان کرمان را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: در تعطیلات عید سعید فطر و ابتدای سال، اجرای طرح کدینگ در استان کرمان مشکلاتی برای برخی مسافران در تأمین سوخت خودروهایشان به وجود آورده بود و باید اطلاع‌رسانی دقیق‌تری دراین‌رابطه از سوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی به مسافران در خصوص استان‌هایی که طرح کدینگ در آن‌ها اجرا شده است، می‌شد.

 نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تأکید کرد: ۳ مقوله ترویج فرهنگ استفاده از سوخت، گسترش فرهنگ استفاده از گاز CNG و مبارزه بی‌امان با قاچاق سوخت باید در اولویت کار قرار گیرد.

 او افزود: شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی باید تقویت و گسترش جایگاه‌های CNG را در دستور کار خود قرار دهد و کمبود، تعطیلی و شلوغی جایگاه‌های عرضه سوخت گاز به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.

 حجت‌الاسلام حمیدی بیان کرد: دستگاه قضایی برای حمایت از شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی موضوع مبارزه با قاچاق سازمان‌یافته سوخت را در دستور کار قرار داده است و اقدامات خوبی دراین‌رابطه در استان کرمان صورت پذیرفته است.

 او با بیان اینکه مردم نباید برای تأمین سوخت خود در جایگاه‌ها معطل بمانند، افزود: رسیدگی به تخلفات برخی جایگاه‌داران سوخت در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار دارد.

 هوشنگ غلامی، مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان گفت: شرکت ملی پخش منطقه کرمان، تأمین‌کننده سوخت چندین استان کشور از جمله استان‌های شرقی کشور است.

او از حمایت‌های دستگاه قضایی استان کرمان قدردانی کرد و بیان داشت: هم اکنون ۳۰۰ جایگاه عرضه سوخت فعال در استان کرمان و ۴۰۰ نمایندگی فروش روستایی داریم که به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

 غلامی تصریح کرد: ۸۰ جایگاه CNG نیز در سراسر استان کرمان در حال فعالیت هستند.

او گفت: در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت و متخلفین این حوزه نیازمند حمایت دستگاه قضایی استان کرمان هستیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117531
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.