130 میلیارد تومان در حوزه‌های فرهنگ و هنر استان کرمان هزینه می‌شود

سیدعباس صالحی روز پنجشنبه در شورای مشترک اداری و فرهنگ عمومی استان کرمان افزود: این میزان اعتبار در راستای تکمیل تالار مرکزی کرمان، کتابخانه های عمومی شهرهای مختلف، سیستم‌های نمایش دیجیتال و سینماهای سیار، تعمیر و تجهیز مجتمع های فرهنگی شهرستان ها، موزه هنرهای معاصر، تامین مکان خانه هنرمندان و حمایت از آن، کمک به صندوق توسعه تئاتر و ایجاد ظرفیت برای معین‌های اقتصادی در حوزه مختلف در شهرستان‌ها هزینه خواهد شد.
پیشرفت‌های علمی قابل توجه است اما با قله‌ها فاصله داریم 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به تبیین برخی بخش های بیانیه اخیر مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: علم و پژوهش و جهاد علمی یکی از محورهای این بیانیه است که در این رابطه باید توجه داشت که حرکت های قابل توجهی را در حوزه پیشرفت های علمی پیدا کرده ایم اما با قله ها فاصله داریم.
صالحی با تاکید بر این مطلب که در حوزه فرهنگ و مناسبات آن در حوزه جهاد علمی باید کارهایی انجام شود، اظهارداشت: جامعه ایرانی به مفاخر کهن و معاصر خود به عنوان گروه مرجع توجه دارد و به عنوان هویت خود روی آن تمرکز دارد و بحث اتاق های فرهنگ با علم و فناوری در مرکز کشور آغاز به کار کرده است و در شهرستان ها نیز ایجاد می شود تا مناسبات حوزه فرهنگ، علم و فناوری مستحکم و قوی شود.
وی اظهار داشت: در استان کرمان شرایط بهتری داریم و مناسبات حوزه دانشگاه و فرهنگ باید ارتقا یابد و این کار می تواند به مناسبات حوزه فرهنگ کمک کند.
صالحی معنویت و اخلاق را از دیگر محورهای بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: سرمایه اجتماعی خوبی در حوزه معنویت داریم و با وجود اینکه فضای جهانی، فضای معنویت زدایی است، سرمایه معنویت گرایی در ایران داریم و قطعا جریان هایی که می خواهند معنویت را تحت الشعاع قرار دهند نیز فعال هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این مطلب که سرمایه اجتماعی، تاریخی و بالفعل در کشور قوی است، افزود: در حوزه اخلاق عمومی و حرفه ای احتیاج به کارهای بسیار جدی تری داریم و در این راستا در حوزه مدیریت کلان، فرهنگ و مناسبات آن و فرهنگ عمومی باید در حوزه اخلاق کار جدی انجام دهیم.
صالحی با اشاره به اینکه یکی دیگر از محورهای سخنان رهبری در حوزه اقتصاد است، تاکید کرد: نباید تصور کرد که فرهنگ هنر حتما هزینه ساز است و در این حوزه می توانیم به یک اقتصاد خلاق فکر کنیم.
وی ضمن اشاره به اینکه در حوزه تولید محتوا در فضای سنتی و دیجیتال کارهای خوبی در حال شکل گیری است، گفت: در صنعت سینما، هنرهای تجسمی، اسباب بازی و تبلیغات زمینه های اقتصادی خوبی وجود دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب که اقتصاد تبلیغات در کشور 5 هزار میلیارد تومان است، گفت: بافعال سازی ظرفیت های اقتصاد هنر می توان این حوزه را از فضای حمایتی به فضای مبدل درآورد.
صالحی ضمن تاکید بر اینکه ایده های مختلفی در فضای اقتصاد فرهنگ و هنر داریم، عنوان کرد: عدالت، استقلال و آزادی، عزت ملی و سبک زندگی از دیگر محورهای مورد نظر در بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
وی در ادامه از استان کرمان به عنوان استان مقاومت و تمدن تاریخی یاد کرد و ادامه داد: کرمان استانی پرظرفیت است و حتما با این نگاه در خدمت مردمان آن هستیم.
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه چهارشنبه وارد استان کرمان شده و سفر ایشان تا پایان روز جمعه ادامه دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=24775
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.