چند بیمار کرونا از ابتدای امسال در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند؟

رئیس اورژانس کشور تعداد بیماران مبتلا به کرونا را که از ابتدای سال در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند اعلام کرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایلنا، پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور به مناسبت هفته سلامت در نشست مجازی با اشاره به بستری‌های بیمارستانی بیان کرد: از اول سال تا الان ۴۱ هزار و ۲۰۰ بیمار کرونا در بیمارستان‌ها بستری شدند که از این تعداد حدود ۳۵ هزار و ۲۰۰ بیمار کرونا توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده است.

وی افزود: همچنین ۱۳ درصد بیماران به صورت سرپایی مداوا شدند و ۹ هزار و ۳۱۰ نفر در تهران به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و تحت مراقبت ویژه هستند.

کولیوند با اشاره به اینکه نسبت به هفته‌ی گذشته ۵۰ درصد عملیات اورژانس افزایش داشته، ادامه داد: تماس با تلفن‌های اورژانس ۱۱۵ بسیار زیاد شده است که البته مشکل قسمت اعظم این تماس‌ها با مشاوره و دادن اطلاعات حل می‌شود مثلا در فروردین ۷۲ درصد مأموریت‌ها نسبت به سال ۹۹ افزایش داشت که بیشترین مأموریت‌ها مربوط به حوادث ترافیکی بود.

وی گفت: استان‌هایی که بیشتر از ۳ مصدوم یا دو فوتی داشتند شامل سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان رضوی بودند. متاسفانه ۱۶ زمین لرزه بالای ۴ ریشتر در فرودین ۱۴۰۰ را شاهد بودیم که در زلزله بندر گناوه ۱۴ مصدوم سرپایی به دلیل ترس و دلهره و در زلزله شهرستان مریوان هم ۱۰ مصدوم ناشی از اضطراب و دلهره داشتیم.

رئیس اورژانس ادامه داد: در فرودین سال جاری کاهش ۴۲ درصدی حوادث جوی و رشد ۷۰ درصدی در خصوص نزاع داشتیم که استان‌های آذربایجان، کرمانشاه و مازندران بیشترین آمار را به خود اختصاص داده بود.

وی با اشاره به رعایت پروتکل‌ها و تمام شدن اپیدمی افزود: واقعا بیش از ۱۵ ماه است که نیروهای ما شبانه‌روز کار می‌کنند و کمترین استراحتی نکردند، همه‌ی این نیروها واقعا ایثارگر هستند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=69307
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.