استاندار کرمان در دیدار با سفرای بلاروس و ازبکستان در همایش «کرمان آیدکس»:


همکاری با خارجی‌ها مکمل است نه رقابتی

استاندار کرمان در دیدار سفیران بلاروس و ازبکستان در جریان همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری این استان گفت: همکاری ما در حوزه‌های معدنی و کشاورزی با کشورهای سرمایه‌گذار رقابتی نیست؛ بلکه مکمل و تکمیل‌کننده یکدیگر است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار روز سه‌شنبه در این دیدار در محل نمایشگاه کرمان آیدکس ۲۰۲۴، برگزاری این رویداد را در استان بسیار مهم دانست و افزود: این همایش فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان و بازدید میدانی سرمایه‌گذاران است و می‌تواند باعث معرفی ظرفیت‌های استان به کشورهای داخلی و خارجی شود.

او با اشاره به اینکه کرمان در حوزه‌های معدنی، صنعتی و کشاورزی جزو استان‌های پیشرو است ادامه داد: تنوع اقلیمی در استان ما کم‌نظیر است؛ کرمان در فصول مختلف سال، تولیدات کشاورزی متفاوتی دارد و ظرفیت متنوع میوه‌ای و کشاورزی زیادی در آن هست.

فداکار اظهارداشت: در فصل سرد سال از جنوب استان بیشترین محصولات کشاورزی به روسیه و بلاروس صادر می‌شود و استان‌های دیگر را هم پوشش می‌دهیم.

کرمان جاذبه‌های گردشگری کمتر معرفی شده دارد

فداکار در خصوص حوزه گردشگری استان و ظرفیت‌های مربوط به آن نیز گفت: بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استان کمتر معرفی شده‌اند، در حوزه تاریخ و میراث‌فرهنگی نمادهای فرهنگی از دوره‌های مختلف تاریخی در استان وجود دارد و یک‌سوم از آثار ثبت جهانی کشور در این استان واقع شده است.

او تصریح کرد: در حوزه صنایع‌دستی، فرش و پته، استان کرمان حرف اول را می‌زند و همچنین ظرفیت بی‌نظیری مانند کویر که سالانه گردشگران زیادی به استان وارد می‌شوند در اختیار ماست.

ظرفیت‌های همکاری کرمان با بلاروس و ازبکستان

استاندار کرمان با اشاره به مشترکات فرهنگی با کشور ازبکستان گفت: زبان مشترک، کمک زیادی در ارتباطات ۲ کشور کرده و اگر زمینه‌ای برای همکاری و سرمایه‌گذاری در استان فراهم شود، حمایت خواهیم کرد.

او با تشریح ظرفیت‌های معدنی استان افزود: در زمینه معدنی می‌توانیم با بلاروس ظرفیت همکاری داشته باشیم، در بحث ماشین‌های معدنی نیز کرمان جزو استان‌های برتر است که در این زمینه حمایت و همکاری خود را اعلام می‌کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118336
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.