فرماندار: بم ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کشور را دارد

فرماندار بم گفت: این شهرستان می‌تواند با وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوب گردشگری بخصوص با وجود چهار اثر ثبت شده جهانی به قطب گردشگری کشور تبدیل شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، هادی شهسوار پور روز یکشنبه در حاشیه نشست کارگروه گردشگری شهرستان بم به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۶ آثار ثبت شده جهانی در کشور وجود دارد که هفت اثر آن در استان کرمان قرار دارد و از این تعداد چهار اثر ( ارگ تاریخی بم و منظر فرهنگ آن، کویر، قنوات اکبرآباد و قاسم آباد بروات) شامل یک چهارم آثار ثبت شده جهانی کشور در شهرستان بم قرار دارد.

فرماندار بم ادامه داد: اجرای شعار تبدیل شدن بم به قطب گردشگری کشور شاید سخت باشد اما غیرقابل دست یافتن نیست زیرا وقتی که یک فرد خارجی (سفیر آلمان) در بازدید از ارگ تاریخی بم می گوید که ما برای معرفی ایران از چهار تصویر استفاده می‌کنیم که یکی از آن تصاویر ارگ تاریخی بم است پس این شهرستان در بحث گردشگری حرف برای گفتن زیاد دارد.

شهرستان بم در نمایشگاه بین‌المللی حضور خواهد داشت

شهسوارپور درباره برپایی نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران نیز گفت: این نمایشگاه از بزرگترین رویدادهای صنعت گردشگری ایران به شمار می رود و با توجه به اهمیت آن و نشان دادن قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری شهرستان بم نیز با تمام پتانسیل و ظرفیت هایی که دارد در نمایشگاه حضور خواهد داشت.

وی می گوید، گردشگری بزرگترین صنعت درآمدزایی جهان است و کافیست که نگاهی به آمار صنعت گردشگری دنیا داشته باشیم و آن را با صنعت گردشگری کشور و به طبع با آمار گردشگری استان کرمان و این شهرستان مقایسه کنیم.

شهسوارپور تاکیدکرد: امسال نیز با پیوستن بخش از کویر به شهرستان بم می توانیم از ظرفیت گردشگری کویر هم در بحث ورود گردشگر خارجی و نشان دادن آن در نمایشگاه بین‌المللی استفاده کنیم.

وی توضیح داد: با وجود تمام پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری متاسفانه از این صنعت هیچ استفاده ای در شهرستان بم انجام نشده و برنامه ای نیز نداشته ایم.

فرماندار بم با اشاره به اینکه مسولان گردشگری بم باید در نمایشگاه بین المللی تهران حضور داشته باشند افزود: باید ظرفیت های گردشگری این شهر در این نمایشگاه به خوبی نشان داده شود زیرا هزینه در گردشگری موجب می شود درآمدهای بیشتری وارد این شهرستان شود.

گفتنی است، نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته هر ساله برپا می شود که امسال نیز به مدت چهار روز از تاریخ ۹ الی ۱۲ بهمن در محل نمایشگاه دایمی تهران برگزار می شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83913
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.