جستجو برای یافتن ۲ کارگر محبوس در معدن ارزوئیه ادامه دارد


دستور وزیر صمت برای رسیدگی به حادثه معدن ارزوئیه

باریزش معدن کرومیت منطقه چیل‌آباد شهرستان ارزوئیه که ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه پنج‌شنبه ۳۰ تیرماه روی داده است، یک نفر مصدوم و ۲ کارگر محبوس شده‌اند. تلاش برای یافتن کارگران ادامه دارد.

مدیرکل صمت استان کرمان، با دستور وزیر صنعت معدن و تجارت،، مامور رسیدگی فوری به حادثه معدن ارزوئیه و تشکیل تیم بازرسی و شناسایی عوامل این حادثه در اسرع وقت شد.

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات وزارت صمت، وزیر صنعت، معدن و تجارت، دیروز در حادثه معدن ارزوئیه کرمان، ضمن پیگیری موضوع در تعامل با استاندار کرمان و فرماندار ارزوئیه، مدیرکل صمت استان کرمان و معاونت معدنی را مامور کرد تا فورا و در اسرع وقت به موضوع رسیدگی کرده و پیگیری‌های لازم برای اتمام عملیات آواربرداری را به عمل آورند.

بر این اساس به مدیرکل صمت استان کرمان ماموریت داده شد تا از تمام امکانات موجود در استان برای تسریع در آواربرداری استفاده کرده و هماهنگی های لازم را به عمل آورد و ضمن سرکشی به خانواده آسیب دیدگان در این حادثه و دلجویی از آنها نسبت به رسیدگی کامل به وضعیت این هموطنان اقدام کند.

همچنین به مدیرکل صمت استان ماموریت داده شد در اسرع وقت تیم بازرسی تشکیل داده و نسبت به شناسایی و گزارش عوامل این حادثه و جلوگیری از تکرار این حوادث اقدام شود.

مدیرعامل هلال احمر استان کرمان از ادامه عملیات آوار برداری با افزودن تیم و تجهیزات تخصصی جستجو خبر داد.

رضا فلاح مدیرعامل هلال احمر استان کرمان در خصوص ادامه عملیات برای پیدا کردن ۲ کارگر محبوس بیان کرد: تیم‌های امدادی از ابتدای بروز حادثه در معدن ارزوئیه در این منطقه حضور دارند و کار امداد رسانی و عملیات جستجو همچنان ادامه دارد. وی افزود: چندین بیل مکانیکی به محل حادثه اعزام شده و کار آوار برداری در حال انجام است. وی از فعالیت ۲۷ نیروی امدادی برای پیدا کردن ۲ کارگر محبوس خبر داد و افزود: ریزش سنگ در معدن روباز کرومیت کار را مشکل کرده است اما همچنان عملیات ادامه دارد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=92567
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.