رئیس انجمن بیماران کلیوی استان کرمان:

احداث درمانگاه تخصصی بیماران کلیوی در کرمان

 |  نوشته شده توسط :

رئیس انجمن بیماران کلیوی استان کرمان گفت: درمانگاه تخصصی بیماران کلیوی تا اول اردیبهشت در این استان احداث خواهد شد.

علی شمسی نیا روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و و جدید انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان کرمان افزود: بیش از ۲ هزار بیمار همودیالیز و هزار و ۵۰۰ بیمار پیوند کلیه در این استان وجود دارد.
به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: بزودی بیش از هزار بیمار کلیوی استان کرمان از طریق دریافت تسهیلات خوداشتغالی مشغول به کار خواهند شد.
شمسی نیا گفت: موسسه خیریه بیماران خاص ثامن الحجج (ع) طی سالهای گذشته هزار و ۵۰ پیوند کلیه در استان کرمان انجام داده است.
وی اظهار داشت: اقدامات و خدمات انجام شده در موسسه خیریه بیماران خاص استان کرمان با کمک خیرین و با عشق کمک به نیازمندان و بیماران انجام شده است.
رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان کرمان با تاکید بر اینکه ۳۳ هزار متر مربع ساختمان در مجموعه بیماری های خاص این استان ساخته شده و یا در حال ساخت است بیان کرد: فضای درمانی برای ۲۰ سال آینده در اکثر شهرستانهای استان کرمان ایجاد شده اما عمر مفید بیشتر دستگاه های دیالیز به پایان رسیده و در این بخش نیازمند نوسازی هستیم.
شمسی نیا گفت: اخیرا زمینی با ارزش ریالی بالا در مشهد از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ساخت درمانگاه اهدا شده که بزودی با کمک خیرین، بخش دیالیز، درمانگاه و خوابگاه در این مجموعه احداث خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین بیمارستان دیالیز نیز با بیش از پنج هزار متر زیربنا در مشهد پیشنهاد شده تا در اختیار استان کرمان برای پذیرش بیماران قرار گیرد.
رئیس جدید انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان کرمان با بیان اینکه خدمت به بندگان خدا و بیماران را وظیفه خود می دانم تصریح کرد: مجموعه بیماران خاص متعلق به بیماران در استان کرمان است و صدها میلیارد تومان اموال اداری، ساختمان و تجهیزات درمانی دارد.
وی که سابق بر این ریاست مجموعه بیماران خاص ثامن الحجج (ع) استان کرمان را بر عهده داشته است تصریح کرد: روزی که وارد این مجموعه شدم یکی از کشاورزان موفق استان بودم و معتقدم زمانی انسان بتواند از پول، برای کمک به بیماران بگذرد کار بزرگی انجام داده است.
وی با بیان اینکه من بعد از در دست گرفتن امور و تصدی مجموعه بیماران خاص از کسب درآمد گذشتم تصریح کرد: اقدامات انجام شده در این راستا برای رضای خدا بود اما بی مهری هایی نیز روا شد که می دانم ناخواسته بوده لذا همه افرادی که به حق و ناحق، ظلمی به من روا کرده اند را می بخشم و می خواهم در راه کمک به بیماران به این مجموعه کمک کنند.
شمسی نیا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه باید کاری کرد مردم به جز درد بیماری رنج دیگری نداشته باشند تاکید و تصریح کرد: به منظور کمک به بیماران دست یاری به سوی مسئولان، مردم و خیرین استان دراز می کنیم.
شمسی نیا تصریح کرد: در بیشتر شهرستان های استان کرمان بخش دیالیز احداث شده و خیریه بیماران خاص با صلابت پیش رفته و اکنون در کشور موفق و ممتاز است.
وی تصریح کرد: بزودی شاهد شکوفایی بخش درمان بیماران کلیوی در استان کرمان خواهیم بود.
در پایان با اهدای لوح سپاس از افضلی رئیس سابق انجمن تجلیل و علی شمسی نیا به عنوان رئیس جدید انجمن حمایت از بیماران کلیوی معرفی شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >

سایر خبر ها