رییس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید:

مواجهه نظامی با ایران یک بلُف سیاسی است

 |  نوشته شده توسط :
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: مواجهه نظامی با ایران یک بلف سیاسی است و آمریکایی ها اگر روزی بخواهند دست از پا خطا کنند، می دانند تمام منافعشان در منطقه از بین می رود.

محمدرضا پورابراهیمی به اقدامات آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها از سال ۹۰ برنامه جدیدی تحت عنوان تحریم های هوشمندانه علیه کشور ما در دستور کار قرار دادند و با توجه به این قضیه تصور می کردند با این تحریم ها، ایران از پای در می آید و در اظهارنظر اولیه اوباما بعد از تصویب این تحریم ها عبارت «تحریم های فلج کننده» به کار برده شد که در بازه زمانی حداکثر ۶ ماهه ایران را از پای در می آرود.

وی تصریح کرد: مشکلاتی برای اقتصاد ما به وجود آمده و هزینه هایی دادیم اما نه تنها فلج نشد بلکه اقتصاد ما محکم به مسیر ادامه  داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: در سخنان وزیر امور خارجه آمریکا که خیلی عریان صحبت می کند و جان بولتون و همچنین در اظهارنظرهای سخیف ترامپ موضوع براندازی و جشن پایان نظام جمهوری اسلامی را در کریسمس ۲۰۱۸ می بینیم.

وی افزود: این موارد دشمن نشان می دهد تمام تلاش و هر چه در بضاعتش بوده به کار گرفته و در دوره جدید کشورهای خائن منطقه را در حیطه عمل خود قرار داده و کشورهای عربی را با پول نفتشان به جنگ اقتصادی با ایران آورده اند.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه آمریکا جنجال تبلیغاتی علیه ایران به راه انداخته که بیشتر ایجاد رعب و وحشت در منطقه باشد اما ما در دفاع مقدس که همه دنیا پشتیبان صدام بود، یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادیم و موفقیت های زیادی به دست آوردیم و  امروز ایران به جای موقعیت دهه ۶۰، در اوج اقتدار نظامی است و نه تنها از خود صیانت می کند بلکه معادلات نظامی در عراق، سوریه و … را تحت تاثیر قرار داده است.

او می گوید: مواجهه نظامی با ایران  یک بلُف سیاسی است و آمریکایی ها اگر روزی بخواهند دست از پا خطا کنند، می دانند تمام منافعشان در منطقه از بین می رود و حتی اگر بخواهد جنگی راه بیندازد هزینه های سنگینی می دهد لذا طبق فرموده مقام معظم رهبری، آنها جرات و جسارت ورود به جنگ با ما را ندارند. ضمن اینکه جنگ اقتصادی در حال از دست دادن کارکرد خود است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >