فرماندار شهرستان فاریاب:

نیمی از مدارس شهرستان فاریاب فرسوده هستند

 |  نوشته شده توسط :

فرماندار شهرستان فاریاب با اشاره به اینکه در این شهرستان بیش از صد مدرسه وجود دارد گفت: نیمی از این مدارس این شهرستان فرسوده هستند باید در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود.

علی نیک‌نفس عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان فاریاب که با حضور فدایی استاندار کرمان برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های منطقه اظهار داشت: شهرستان فاریاب دارای ۱۳۵ روستای دارای سکنه است.

وی با بیان اینکه دو ظرفیت مهم در شهرستان فاریاب داریم، عنوان کرد: کشاورزی و معدن دو ظرفیت مهم این شهرستان است که می‌توان با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها زمینه توسعه و پیشزفت منطقه را فراهم کنیم.

فرماندار شهرستان فاریاب به وجود معادن غنی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: کوه‌های شهرستان فاریاب سرشار از کرومیت است و این یک ظرفیت بسیار مهم در این منطقه است.

به گزارش تسنیم، وی یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود در شهرستان را در حوزه راه دانست و گفت: محور جیرفت به فاریاب که مقرر شده بود این مسیر اتوبان شود از جمله این محورهاست که مشکلات زیادی دارد و محور حرمه – فاریاب و زهمکان و ارزوئیه هم نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

نیک نفس با بیان اینکه شهرستان فاریاب زلزله‌خیز است و می‌طلبد ادارات عضو ستاد بحران در این شهرستان مستقر شود تصریح کرد: با توجه به اینکه این شهرستان دارای معادن زیادی دارد اما هنوز اداره صنعت و معدن، تجارت ندارد.

وی با اشاره به اینکه در این شهرستان بیش از صد مدرسه وجود دارد عنوان کرد: نیمی از این مدارس این شهرستان فرسوده هستند باید در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود.

فرماندار شهرستان فاریاب بیان کرد: اگر مشکل چاه‌های آب این منطقه حل شود بیش از ۹۰ درصد مشکل آب روستاهای این شهرستان حل می‌شود.

در این جلسه محمدحسین کردستانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با بیان اینکه سیل‌بند بالا دست شهرستان فاریاب در دست اجراست اظهار داشت: شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این شهرستان اجرای عملیات آبخیزداری داریم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >