مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان:

۳۸ فروشگاه متخلف لوازم کشاورزی در جنوب کرمان پلمپ شد

 |  نوشته شده توسط :

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: 38 فروشگاه متخلف عرضه لوازم و سموم کشاورزی در این منطقه از ابتدای سال جاری تاکنون با دستور قضایی پلمپ شد.

مجید فرخی، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اظهار کرد: در بازدید از ۲۰۰ فروشگاه لوازم کشاورزی در هفت شهرستان جنوب کرمان، ۱۲۰ فروشگاه دارای مجوز و ۳۸ فروشندگی فاقد مجوز بودند که فروشگاه های متخلف با دستور دادستانی اعمال قانون شد.
وی تصریح کرد: عرضه سموم فاقد استاندارد، استقرار نداشتن کارشناس فنی در محل فروشگاه و نداشتن مجوز فروش علت تخلف این واحدهای صنفی بود که با هماهنگی مقام قضایی پلمپ شد.
به گزارش ایرنا، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه امروزه سلامت جوامع انسانی مستلزم تغذیه سالم است، اظهار داشت: مصرف بی رویه نهاده های کشاورزی بی کیفیت علاوه بر ایجاد بار مالی، تخریب محیط زیست و تخریب منابع آبی و خاکی، سلامت انسان ها را با خطر جدی مواجه می کند.
وی بیان کرد: بر اساس آیین نامه ثبت و کنترل کیفی انواع نهاده های کشاورزی و نامه معاون برنامه ریزی و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عرضه و فروش هر نوع نهاده کشاورزی شامل کودها، بذور و سموم کشاورزی، بدون اخذ گواهی ثبت از موسسه تحقیقات آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفظ نباتات به عنوان کالای قاچاق محسوب می شود.
فرخی گفت: کشاورزان سموم و سایر نهاده های کشاورزی را از عاملان فروش مجاز و با نظارت کارشناس فنی مستقر در فروشگاه تهیه و فاکتور و برگ توصیه فنی کارشناس را نیز دریافت کنند.
سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان هفت شهرستان جنوبی را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >