مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان خبرداد

ارائه طرح اضطراری مقابله با سیل به شورای مدیریت بحران استان

 |  نوشته شده توسط :
سیلاب شهداد مسافران را غافلگیر کرد | عکس شهروند خبرنگار

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان گفت: با توجه به اینکه سیل منتظر نمی‌ماند تا ما تامین اعتبار کنیم، لذا طرح اضطراری مقابله با سیل را به شورای مدیریت بحران استان ارایه دادیم.

ابراهیم علیزاده عنوان کرد: اگر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار داشته باشیم می توانیم تا حدی استان را در برابر سیل به صورت موقت مصون سازی کنیم.

به گزارش ایسنا وی در شورای مدیریت بحران استان کرمان با حضور معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در سطح استان کرمان ۶ هزار کیلومتر رودخانه که بستر آنها فعال است، وجود دارد که از این بین ۲۸۰ کیلومتر (معادل ۱۰ درصد) رودخانه های استان نیاز به ساماندهی دارد که برای این منظور به یک هزار ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم .

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان ادامه داد: با توجه به اینکه سیل منتظر نمی‌ماند تا ما تامین اعتبار کنیم، لذا طرح اضطراری مقابله با سیل را به شورای مدیریت بحران استان ارایه دادیم که در آن طرح استان کرمان را به چهار منطقه تقسیم و امکانات مورد نیاز هر منطقه را برآورد کردیم، که در اولویت نخست به ۲ میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان، در اولویت دوم به حدود ۵ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان و در اولویت سوم به بیش از ۵ میلیارد تومان تخصیص اعتبار نیاز داریم.

علیزاده عنوان کرد: اگر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار داشته باشیم می توانیم تا حدی استان را در برابر سیل به صورت موقت مصون سازی کنیم.

سیل به ۱۲ شهر زد

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >