گردشگری دریچه‌ای دیگر برای رفسنجان

 |  نوشته شده توسط :
جاذبه‌های گردشگری شهرستان رفسنجان

حمید ملا‌نوری در نشست بوم گردی و استفاده از ظرفیت‌های روستایی صنعت گردشگری که در فرمانداری رفسنجان برگزار شد از بالا بودن ظرفیت این شهرستان در زمینه اقامتگاه‌های بوم‌گردی خبر داد.

فرماندار رفسنجان با اشاره به روستاهایی از جمله باقر‌آباد نوق، خنامان و راویز که از جاذبه‌های طبیعی و بکر برخوردار هستند گفت: می‌توان از ظرفیت آنها در گردشگری بوم گردی و جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیاری استفاده کرد.

وی بیان کرد با توجه به جاذبه‌های منطقه مانند دریاچه شور، تپه‌های ماسه بادی، روستای خوش آب و هوای باقرآباد و خانه‌های خشتی گلی در روستاهای جوادیه فلاح، برای توسعه گردشگری نیازمند بازسازی زیرساخت‌ها هستیم.

وی از متکی بودن اقتصاد رفسنجان به صنعت پسته گفت و افزود: این در حالی است که با گذشت چندین سال کیفیت آب کشاورزی منطقه پایین آمده و شور شده و وزارت نیرو دشت رفسنجان را به عنوان بحرانی‌ترین دشت آبی کشور معرفی کرده است، همچنین اتکای ما به پسته موجب شده به منابع طبیعی و آثار تاریخی توجهی نکنیم.

فرماندار رفسنجان گفت ما باید با برنامه‌ریزی مناسب از شرایط تک محصولی خارج شده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود به ایجاد اشتغال و کسب و کار جدید در رفسنجان کمک کنیم.

ملانوری تصریح کرد در کنار ظرفیت‌های معادن، کشاورزی، راه‌آهن، فرودگاه، جاده های ترانزیتی و غیره می‌توانیم از صنعت بزرگی به نام گردشگری بهره ببریم و به کاهش آلایندگی، کاهش خسارت‌ها و ارتقا سطح سلامت مردم کمک کنیم.

وی به بزرگترین خانه خشتی جهان، دره راگه و غار میرزا، دریاچه‌شور، تپه‌های ماسه بادی، بادگیر معین، یخدان‌ها، باغ میزانی، حصار و قلعه‌ده خواجه و… به عنوان جاذبه‌های گردشگری اشاره کرد و بیان داشت بسیاری از کشورها عمده درآمدشان از صنعت گردشگری تامین می‌شود.

 به گفته وی اگر ایده‌های نو و جدید را اجرا کنیم می‌توانیم بدون اتکا به منابع دولتی به توسعه شهرستان کمک کنیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >

سایر خبر ها