هواشناسی


امروز و فردا کرمان بارانی است

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و گاهی رعد و برق در پنج استان و آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبرداد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ آبان ماه) در بخش‌هایی از استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب شرق فارس و جنوب یزد افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
وی در ادامه گفت: طی این ۲ روز در نواحی شرق و جنوب شرق افزایش سرعت وزش باد انتظار می‌رود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و گاهی رعد و برق در پنج استان و آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبرداد.
به گفته ضیائیان چهارشنبه (۲ آذر ماه) در سواحل غربی دریای خزر و پنجشنبه (۳ آذر ماه) در بخش‌هایی از غرب کشور و سواحل دریای خزر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
وی اضافه کرد: طی پنج روز آینده در سایر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود و در شهرهای پرجمعیت و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: طی ۲ روز آینده خلیج فارس و سه شنبه (اول آذر ماه) تنگه هرمز در شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.
ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده، گفت: آسمان تهران دوشنبه (۳۰ آبان ماه) صاف همراه با غبار محلی در بعضی ساعت‌ها غبارآلود با بیشترین و کمترین دمای ۱۷ و ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت سه شنبه (اول آذرماه) صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی در بعضی ساعت‌ها غبارآلود خواهد بود و بیشترین و کمترین دمای این روز به ۱۷ و ۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.
ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ آبان ‌ماه) بندرعباس با دمای ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۳- و ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98645
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.