ثبت تقاضای دریافت ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در کرمان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه تاکنون تقاضای دریافت ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در این استان ثبت شده است گفت: ۲۵۶ میلیارد تومان از این تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، رضا اسماعیلی شبانگاه دوشنبه در حاشیه آغاز به کار آکادمی کارآفرینی و توسعه کسب و کار در رفسنجان در جمع خبرنگاران افزود: بیش از پنج هزار تعاونی فعال در کرمان وجود دارد که بیش از ۵۰ هزار شغل ایجاد کرده اند و این آمار حدود پنج درصد اشتغال این استان را در بر دارد.

وی اظهار داشت: همچنین پیش می شود بینی سه تا پنج درصد از گردش مالی و اقتصاد استان کرمان در دست این تعاونی ها است.

اسماعیلی ادامه داد: در رقابت های انتخاب تعاونی های برتر ۷۰ تعاونی در استان کرمان شرکت کردند که ۶ تعاونی برتر معرفی شدند که از این تعداد ۶ مورد یک تعاونی نیز در حوزه آی تی در شهرستان کرمان برتر ملی شناخته و هفت تعاونی نیز شایسته تقدیر اعلام شد.

وی تصریح کرد: سال گذشته مرکز نوآوری تعاونی ها را روی کارآوردیم تا به تعاونی های قدیمی کمک کنند و کسب و کار خود را توسعه و به تعاونی های تازه تاسیس هم حمایت های لازم مانند بیمه، کمک های مالی، مالیات و اموزش ها را ارائه دهند.

اسماعیلی افزود: خوشختانه در بحران کرونا، در بحث اشتغال آمار بیمه های تأمین اجتماعی در این  سازمان که یکی از شاخص های اصلی اشتغال به شمار می رود در  اسفند ۹۹ نسبت به مدّت مشابه سال قبل از آن رشد داشته است.

وی گفت: تصور می شدسال قبل که ۲۵ هزار نفر در استان کرمان در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده بودند ریزش شغلی زیادی داشته باشیم امّا در پایان سال دیدیم که با همت کارفرماها این افراد کار خود را از دست نداده و بیمه بیکاری دریافت و مجدد به کار خود برگشته اند.

اسماعیلی تصریح کرد: امسال در برنامه اشتغال  به تفکیک دستگاه و شهرستان بیش از ۵۰ شغل در این سامانه دیده شده که ۱۲ هزار نفر توسط بانک رسالت و بیش از ۴۰ هزار نفر هم توسط دستگاه های اجرایی دارای شغل شوند.

وی تصریح کرد: بانک رسالت در کشور برای نخستین بار متقبل شده تا ۱۲ هزار شغل ایجاد کند و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه می دهد تا افراد شغل برای خود ایجاد و به خودکفایی برسند.

وی گفت: ۳۶ هزار نفر ورود به کار در استان کرمان داریم  که با اجرای برنامه اشتغال امیدواریم نرخ بیکاری را کاهش دهیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76270
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.