اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص و ابلاغ بودجه برای طرح‌های مختلف آبرسانی استان کرمان

شرایط بد اقلیمی و استمرار دامنه خشکسالی در استان کرمان ، متولیان امور آب در دولت دوازدهم را بر آن داشت که با اتخاذ تصمیمات لازم در راستای رفع مشکل کم آبی این استان نگاه ویژه و جدی‌تری را دنبال کنند طوری که هفت تصمیم اواخر هفته گذشته در تهران ماحصل این رویکرد است .

نشست مشترک استاندار کرمان با معاونان سازمان مدیریت و وزارت نیرو منجر به اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص و ابلاغ بودجه برای طرح‌های مختلف آبرسانی این استان شد.

محمد جواد فدائی استاندار کرمان به اتفاق جعفر رودری رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در دیدار با حمیدرضا عدل معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور، جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و حاج رسولی‌ها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب کشور روند تخصیص بودجه برای طرح‌های آبرسانی استان کرمان را بررسی کرد.
در این نشست مقرر شد با توجه به اهمیت طرح تامین آب شرب شهرهای جیرفت و عنبرآباد تخصیص بودجه این طرح در اولویت قرار گیرد و از محل ردیف های فعلی بودجه و یا ردیف جدید در سال 99 به آن بودجه مناسبی اختصاص یابد.

همچنین پیشنهاد اصلاح نام طرح آبرسانی از سد نساء مطرح به نحوی که نام شهرهای ریگان، فهرج و نرماشیر هم در کنار بم و بروات به عنوان شهرهای مقصد تامین آب قرار گیرد ضمن اینکه مقرر شد این کار از طریق درخواست اخذ مصوبه ماده 23 قانون احکام دایمی پیگیری شود تا پس از بررسی در سازمان برنامه و بودجه، از طریق کارگروه استانی برای آن تصمیم گیری شود.

همچنین 13 میلیارد تومان برای تکمیل سد قدرونی برای تامین آب زرند تخصیص یابد و آبرسانی به شهرهای بافت و بزنجان یکی دیگر از طرح های مهمی بود که پیرامون آن تبادل نظر شده و بر اساس مصوبه این نشست قرار است در سال جاری اعتباری از محل بودجه مربوط به جبران خسارت های سیل، برای ترمیم بخش سرریز این سد اختصاص یابد.

علاوه بر آن بخش دیگری از بودجه مورد نیاز طرح برای تکمیل آن با افزایش 10 درصدی مابه التفاوت بودجه مصوب آن در سال جاری، تخصیص یابد.

اختصاص 10 میلیارد تومان برای طرح آبرسانی به شهرها دهج و جوزم شهربابک یکی دیگر از توافق‌های این نشست مشترک در تهران بود.

توافق برای بررسی میزان اختصاص بودجه مطالبات مصوبات دور اول و دوم سفر رییس جمهوری و توافق برای تخصیص 100درصدی اعتبار آبرسانی شهرستان زرند از دیگر مصوبه های این نشست بود.

فدائی استاندار کرمان در حاشیه این نشست مشترک ضمن ابراز خرسندی از توافقات صورت گرفته ، گفت: تصمیمات اتخاذ شده در این نشست می‌تواند بخشی از دغدغه مربوط به طرح های تامین آب شرب شهرهای استان را رفع کند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36804
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.