افزایش 50 درصدی تردد مسافران نوروزی در استان كرمان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان كرمان از افزایش 50 درصدی تردد مسافران نوروزی درمحورهای برون شهری استان در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه 1400 تا 8 فروردین ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش کرمان نو، دكتر احسان عراقي زاده گفت: از ابتدای طرح نوروزی (۲۵ اسفند ماه) تا 8 فروردین ماه، 305 هزار و 300 مسافر در 16 هزار و 810 سفر در سطح استان جابجا شده که این تعداد (مسافر) نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.
عراقي زاده اظهار داشت : در طرح نوروزی محورهای استان كرمان تعداد 45 مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی، 55 اکیپ ثابت و سیار راهداری و با به کارگیری 320 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین راهداری، به مسافران نوروزی و کاربران جاده‌ای در حال خدمت رسانی هستند.
وی با اشاره به اجرای طرح پ‍ویش همراهان سفر ایمن در مجتمع خدماتی رفاهی فولاد مشیز محور بردسیر به کرمان گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل تصادفات در ایام نوروز خستگی و خواب آلودگی است و بر همین اساس از تمام هموطنان می‌خواهیم به ازای هر2ساعت رانندگی حتما ۱۵ دقیقه در مجتمع‌های بین راهی استراحت کنند.
دكتر احسان عراقي زاده با بيان اين مطلب كه مجتمع هاي خدماتي رفاهي در جاده ها مكان هايي هستند كه در آنها خدمات لازم به رانندگان و مسافرين داده مي شود تا بتوانند استراحت كافي داشته باشند، افزود: براساس بررسي هاي كارشناسي انجام شده حدود 57 درصد از تصادفات در جاده هاي استان كرمان ناشي از واژگوني است كه علت آن هم خستگي و خواب آلودگي مي باشد كه در اين راستا مجتمع ها نقش مهمي در ايمني محورها و كاهش تصادفات جاده اي دارند.

مديركل راهداري وحمل و نقل جاده اي استان كرمان با بیان اینکه مجتمع‌های خدماتی رفاهی تلفیقی از فعالیت‌ها و خدمات مختلف از جمله جایگاه سوخت، رستوران، فروشگاه‌ها نمازخانه‌ها، تعمیرگاه، سرویس‌های بهداشتی و … است، افزود: این ساختمان‌ها در طول شبکه راه‌ها ایجاد می‌شوند تا بر اساس امکانات فیزیکی، تمیزی و خدماتی با کیفیت مناسب، توقعات، خواسته‌ها و نیازهای مسافران را تامین کنند.
احسان عراقي زاده از مردم و مسافران نوروزی خواست سفر خود را با برنامه ریزی آغاز کنند و حتما قبل از سفر وضعیت راه‌ها را از سامانه تلفنی ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها جویا شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86770
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.