کمبود نهاده‌های دامی در استان

رییس اتحادیه مرغداران کرمان با اشاره به اینکه در استان با کمبود نهاده‌‌های دامی مواجه هستیم، گفت: مشکل نهاده‌ها حل نشود، کمتر از ۴۵ روز آینده با کمبود مرغ در کرمان مواجه می‌شویم.

رییس اتحادیه مرغداران کرمان در نشست با مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار کرد: با کمبود نهاده‌های دامی در استان مواجه هستیم و در واقع ۳۵ درصد نیاز استان تامین می شود و از همین میزان نیز به دلیل تاخیر در بارگیری، با فواصل زمانی این نهاده به استان وارد می شود و عملا مرغداران با ۲۰ درصد نهاده کار می کنند.

وی با اشاره به اینکه مرغداران استان کرمان دچار مشکلات عدیده ای هستند، افزود: درخواست تسریع در تخصیص نهاده‌های دامی  را داریم که اگر این اتفاق نیفتد این هشدار را می دهم که ۲۵ درصد کاهش جوجه ریزی خواهیم داشت و با توجه به ۲۵ درصد خلائی که از قبل وجود دارد، کمتر از ۴۵ روز آینده با کمبود مرغ مواجه می شویم.

مهدی تصریح کرد: کرایه حمل نهاده‌های دامی ۶۰ درصد افزایش داشته و پیگیری ها موثر نبوده و کسی پاسخو نیست.

رییس اتحادیه مرغداران کرمان با اشاره به اینکه موضوع چالش آفرین دیگر قیمت گذاری مرغ و اصلاح روند است، گفت: اکنون قیمت تمام شده مرغ زنده هر کیلو ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان درب مرغداری بدون یک ریال سود است در حالی که ۷۰ درصد نهاده ها را آزاد می خریم و کنجاله سویا نیز ۴۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

وی با اشاره به اینکه تضعیف تشکل های زیرمجموعه تعاون روستائی مسئله ای است که نیاز به توجه دارد، افزود: فروشگاه های تعاونی سطح شهر در حال تعطیلی است در حالی که قانون به ما اجازه داده واحد تولیدی مجاز به ایجاد فروشگاه عرضه مستقیم است.

رییس اتحادیه مرغداران کرمان با اشاره به اینکه مهلت استمهال تسهیلات کرونا شهریورماه اعلام شده بود، گفت: بسیاری از مرغداران در ترافیک کارگروه ها مانده اند و درخواست تمدید مهلت را تا آبان داریم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=56541
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.