بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

 |  نوشته شده توسط :
دانشگاه علمی کاربردی در استان کرمان حدود 11 هزار دانشجو دارد

به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی جلسه ای با حضور نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی برگزار و از اهمیت این دانشگاه در سطح کشور صحبت شد.

محمد مهدی زاهدی یکی از اهداف این  دانشگاه را تعریف دوره بر اساس نیاز های منطقه ای ، مطابق با نظام صلاحیت حرفه ای و همچنین انتخاب نیروی های بومی دانست.

رییس دانشگاه علمی کاربردی نیز این دانشگاه را محلی برای ارائه دانش تئوری- تحقیقاتی به صورت مهارت کار و نیاز جامعه تعریف کرد.

سید عنایت الله معافی گفت در دانشگاه علمی کاربردی مباحث تئوری توامان با  کارگاه، کاربینی و کارورزی ترکیب شده اند ، به طوری که ۶۰- ۷۰ درصد واحدها کارگاهی ، عملی یا کارورزی  و حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد آن تئوری هستند که مکمل کارگاه ها ارائه می شوند تا تجربه فرد با علمی که فرا می گیرد ترکیب شود وخروجی آن به صورتی  باشدکه بتواند نیاز جامعه را در رابطه با شاخه های مختلف برطرف کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت که یکی از اهداف این دانشگاه مهارت افزایی شاغلین است وی اضافه کرد که رشته های این دانشگاه دائمی نیستند و براساس نیاز جامعه با محدودیت زمانی منسوخ می شوند.معافی در ادامه گفت که بیش از ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل اند که از این تعداد ۶۰ درصد در مقطع کاردانی و ۴۰ درصد در مقطع کارشناسی هستند.

معافی در ادامه  تعداد رشته محل های این دانشگاه را در شهر ۱۰۰ رشته و در استان ۵۵۰ رشته اعلام کرد. وی ادامه داد براساس ارزیابی های انجام شده این دانشگاه در یک سوم بالا قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >