رئیس کمیته آموزش هیات فوتبال استان کرمان خبر داد:

مربیان کرمانی آموزش‌های مربیگری حرفه‌ای را فرا می‌گیرند

 |  نوشته شده توسط :

دوره دانش افزایی ویژه مربیان A, B و حرفه ای فوتبال آسیایی استان کرمان با هدف صدور مجوز مربیگری با اعتبار سه ساله طبق الزام کنوانسیون مربیگری AFC در این استان برگزار می شود و مربیان کرمانی با شرکت در این دوره ها آموزش های مربیگری را فرا می‌گیرند.

بنا به گفته رئیس کمیته آموزش هیات فوتبال استان کرمان، از روز نخست ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی، فدراسیون فوتبال و تمامی مربیان فوتبال کشور مشمول مقررات کنوانسیون مربیگری AFC شده و باید از این مقررات تبعیت کنند.

علیرضا دادگر ادامه داد: در این کنوانسیون مقرر شده مربیان پذیرفته شده دوره های مربیگری قبل از سال ۲۰۱۹ میلادی و پس از آن برای فعالیت مربیگری باید مجوز مربیگری (COACHING LICENCE) دریافت کنند.

وی ادامه داد: کمیته آموزش فدراسیون فوتبال به عنوان مجری کنوانسیون مربیگری AFC موظف شده حداکثر تا روز هشتم مردادماه امسال نسبت به برگزاری دوره های دانش افزایی و صدور مجوز مربیگری برای مربیان درجه A,B و حرفه ای فوتبال واجد شرایط اقدام کند.

رئیس کمیته آموزش هیات فوتبال استان کرمان تصریح کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، دوره دانش افزایی مربیان A,B و حرفه ای این استان در روز سه شنبه اول مردادماه امسال ساعت ۱۰ تا ۱۷ برگزار خواهد شد.

وی گفت: مجوز مربیگری صرفاً برای مربیان درجه A,B و حرفه ای فوتبال آسیای استانها که در کد یونیک ۴۱۱۵ سامانه بانک اطلاعاتی فدراسیون فوتبال ثبت نام شده و در دوره دانش افزایی شرکت کنند، صادر خواهد شد.

دادگر افزود: مربیان درجه A,B و حرفه ای فوتبال آسیایی استان کرمان برای ثبت نام در کد یونیک ۴۱۱۵ سامانه بانک اطلاعاتی فدراسیون فوتبال و شرکت در دوره دانش افزایی باید اصل و اسکن آخرین گواهینامه مربیگری، کارت ملی و یک قطعه عکس رنگی خود را همراه با شهریه ورودی دوره به میزان چهار میلیون ریال (از جمله مبلغ ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال به حساب سامانه یک میلیون و ۴۵۰ هزار ریال به حساب هیأت فوتبال استان کرمان) به این هیات تحویل دهند.

وی ادامه داد: حداکثر ۲ هفته پس از خاتمه دوره دانش افزایی مردادماه امسال، مجوز مربیگری مربیان شرکت کننده با اعتبار سه ساله صادر و به هیأت فوتبال استان کرمان تحویل خواهد شد.

رئیس کمیته آموزش هیات فوتبال استان کرمان تصریح کرد: پس از صدور مجوز مربیگری برای مربیان شرکت کننده در دوره دانش افزایی مربیان، اسامی و مشخصات آنها برای بهره برداری باشگاهها، هیأتهای شهرستانی، استانی، سازمان لیگ فوتبال ایران و غیره در سامانه بانک اطلاعاتی فدراسیون فوتبال به نشانی DB.FFIRI.IR قابل مشاهده خواهد بود.

وی افزود: حفظ و تمدید اعتبار مجوزهای مربیگری منوط به رعایت اخلاق حرفه ای، واریز مبلغ تعیین شده برای تمدید مجوز مربیگری و شرکت در فعالیتهای پیش بینی شده توسط کمیته آموزش فدراسیون فوتبال (شامل جلسات آموزشی یک روزه در ماههای اردیبهشت و آبان هر سال) است.

دادگر بیان کرد: مربیان دارای مجوز مربیگری باید در حداقل چهار جلسه از ۶ جلسه هم اندیشی و دانش افزایی که در طول سه سال برگزار خواهد شد حضور داشته باشند.

وی افزود: در صورتی که مربی دارای مجوز مربیگری معتبر، ۲ دوره متوالی در برنامه های پیش بینی شده کمیته آموزش شرکت نکند، مجوز مربیگری وی تا شرکت در دوره هم اندیشی و دانش افزایی بعدی تعلیق خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >