در جلسه شورای شهر کرمان چه گذشت|استعفا با طعم ابهام

در ابتدای جلسه ماه بانو معصوم زاده که در چند  ماه اخیر حضور کم رنگی در نشست های علنی شورای شهر داشت و حتی در نشست خبری هفته گذشته نیز حاضر نشده بود تقاضای نطق میان دستور کرد.
تقاضای او با موافقت رییس شورا همراه شد. قبل از آغاز سخنرانی وی پچ پچ های اعضای شورا خبر از اتفاق  مهمی در شورا می داد.

ماه بانو معصوم زاده که در مدت فعالیت خود در شورا  بارها و بارها اقدامات رییس شورا را دیکتاکور معابانه می دانست سخنرانی خود را از انتقاد به اصلاح طلبان شروع کرد.

ماه بانو معصوم زاده دلیل استعفای خود را ۲۹ نامه جواب نداده از سوی شهردار کرمان اعلام کرد و گفت ما نماینده شهرداری و ارگان خاصی نیستیم و ما نماینده کل مردم هستیم و نگاه ما نباید غرض ورز یا حزبی باشد.
به گفته وی شورای شهر کرمان همسو با نظرات او نیست و نمی تواند ادامه همکاری داشته باشد.

بعد از اعلام استعفا فرشاد رییس شورای شهر کرمان از اعضا خواست که در جهت مخالفت یا موافقت خود با این استعفا صحبت کنند.

مشرفی و منصور ایرانمنش اولین کسانی بودند که در جایگاه مخالفت این استعفا صحبت کردند. نکته های قابل ذکر صحبت های این دو عضو شانه خالی نکردن از وظیفه بود.

به گفته ایرانمنش باید دلیل این استعفا شفاف باشد اگر دلیل استعفا رفتن به عرصه های دیگر سیاسی است که امری پسندیده است اما اگر دلیل موارد دیگری باشد باید به دنبال حل آن باشیم.

در نهایت  با صحبت های اعضا، فرشاد رییس شورای شهر کرمان از معصوم زاده خواست که استعفای خود را پس بگیرد که با مخالفت معصوم زاده مواجه شد. معصوم زاده از اعضا خواست تا با رای مثبت به استعفا با وی همکاری کنند.

اعضا که سردرگم دلیل استعفا بودند در رای گیری نیز  این سردرگمی را نشان دادند. اعضا با پنج رای موافق، پنج رای مخالف و یک رای ممتنع استعفای معصوم زاده را به دور دوم کشیدند.

فرشاد رییس شورای شورای شهر کرمان رای گیری دور دوم را به هفته آینده موکول کرد.

در ادامه نشست شورای شهر کرمان طبق روال هر هفته ادامه پیدا کرد و روسای کمیسیون ها مصوبات کمیسیون ها قرائت کردند.

در ابتدا چناریان شروع به قرائت مصوبات کمیسیون بودجه کرد  که یکی از مصوبات کمی صحن علنی شورا را به حاشیه کشاند.

چناریان مصوبه ای قرائت کرد که خبر از واگذاری زمینی به متراژ ۲۴۰ قصب به شرکت فولاد کرمان در ازای خرید میلگرد می داد.

چناریان از اعضا خواست که این مصوبه را تصویب کنند. اما این صحبت چناریان جرقه حاشیه را در  صحن علنی زد.

مشرفی عضو شورای شهر کرمان در خصوص  رای گیری این مصوبه گفت ما قرار است مصوبه حدود ۱۳ میلیارد تومانی را امضا کنیم مگر می شود از جزییات آن خبر نداشته باشیم.

اگر قرار نیست ما رای بدهیم تمام اعضای کمیسیون برنامه و بودجه این مصوبه را تصویب کنند و کاری به ما نداشته باشند و جزییات آن را برای ما قرائت نکنند.

شهردار کرمان که آتش صحبت های مشرفی گُر گرفته دید پا به میدان گذاشت.

عالم زاده در خصوص جزییات این مصوبه گفت که قرار است زمینی به زمینی در کرمان به متراژ ۲۴۰ قصب به ارزش مالی ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در ازای خرید میلگرد از کارخانه فولاد کرمان داده شود.

این صحبت عالم زاده کمی مشرفی را آرام کرد  و در نهایت اعضا با این مصوبه موافقت کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =