وزارت ارتباطات بزرگترین ویدئو کنفرانس کشور را برگزار می‌کند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: جامعه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور فردا هشتم خرداد ماه به صورت ویدئو کنفرانس میزبان رئیس جمهور هستند.

سید جمال هادیان طبایی زواره ادامه داد: این ویدئو کنفرانس بزرگترین ویدئو کنفرانس است که تاکنون در کشور برگزار شده و با استفاده از یک پلتفرم ایرانی که به دست جوانان این مرز و بوم توسعه داده شده است برگزار می شود.

هادیان افزود: فردا این امکان به وجود می آید که بیش از هزار نفر از فعالان عرصه ارتباطات در یک ویدئو کنفرانس همزمان در یک جلسه شرکت کنند؛ در این جلسه که وزیر ارتباطات حضور دارد ۴ کلان پروژه پیشران اقتصاد دیجیتال افتتاح خواهد شد که در نوع خود تحولی در عرصه فناوری اطلاعات محسوب می شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: کلان پروژه اول یکی از مراکز داده اقماری شبکه ملی اطلاعات است که این مرکز ۴۰۰ رکی با ۱۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط ایرانسل بهره برداری شده و اولین مرکز از این نوع است و انشاءالله در طول سال مراکز دیگری هم توسط وزارت ارتباطات، شرکت ارتباطات زیرساخت، همراه اول و ایرانسل افتتاح خواهد شد و امکانات ویژه ای را برای فعالان در این عرصه فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: کلان پروژه دوم، پروژه خدمات ابری زیرساختی است که به اهتمام شرکت آسیاتک احداث شده است و فردا افتتاح خواهد شد و برای اولین بار نیاز شرکت های حاضر در زیست فناوری اطلاعات به خدمات ابری را برآورده خواهد کرد.

هادیان اضافه کرد: کلان پروژه سوم، رونمایی از بسته حمایتی از شرکت‌ها و کسب و کارهای این حوزه است که ۵۰۰۰ کسب و کار که از بیماری کرونا آسیب دیده اند می‌توانند از اعتبار ۵۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده در قالب امکاناتی که به آنها داده می شود، استفاده کنند.

هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: کلان پروژه چهارم، با همکاری سکوهای توزیع و پخش، تلویزیون های اینترنتی و شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی افتتاح می شود و انتخاب هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی نام دارد. هر ایرانی در هر جای کشور که تاکنون از خدمات اینترنتی استفاده نکرده می تواند به راحتی از اشتراک یک ماهه رایگان تلویزیون های اینترنتی بهره مند شود.

وی ادامه داد: این طرح مزایای زیادی دارد و بخشی از بار موجود روی خطوط سیار را به خطوط ثابت منتقل می‌کند و موجب جهش تولید محتوا خواهد شد که یکی از آمال مورد نیاز برای شبکه ملی اطلاعات است و برای احترام به سلیقه ایرانی در استفاده از برنامه های هنری، وزشی، سرگرمی و هر نوع برنامه دلخواه این خدمات ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: این چهار کلان پروژه فردا ساعت ۱۰ صبح با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=50158
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.