رییس جهادکشاورزی:


۲۶ هزار تن سیر از مزارع کرمان برداشت می‌شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: برداشت محصول سیر از مزارع استان از ابتدای فروردین ماه آغاز شده است و پیش بینی می شود ۲۶ هزار تن محصول در این استان برداشت شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، عباس سعیدی افزود: در سال جاری حدود ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمان به کاشت محصول سیر اختصاص داده شده است که از هر تن به طور متوسط ۴۰ تن سیر برداشت می شود.

وی با بیان اینکه برداشت سیر تا اوایل خرداد ادامه دارد تصریح کرد: قیمت محصول سیر تازه در سال جاری از کیلویی سه هزار و ۵۰۰ تومان تا ۶ هزار تومان متغیر و در اوایل فصل برداشت قیمت سیر ارزان تر است که با ورود خریداران به بازار سیر به قیمت واقعی خود می رسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار داشت: بیشترین محصول سیر کاشت شده مربوط به منطقه شهداد و از کیفیت بالایی برخوردار است و این محصول به دلیل کوتاهی دوره رشد و مصرف آب مناسب، الگوی کشت مناسبی برای این استان است که در اولویت کاری سازمان قرار دارد.

وی با اشاره به اشتغالزایی خوب محصول سیر برای کشاورزی استان کرمان بیان کرد: از کاشت تا برداشت هر هکتار سیر نیاز به ۸۰ نفرروز کارگر است که کشت این محصول باعث رونق اقتصادی منطقه و بکار گیری نیروهای بیکاردر منطقه می شود.

سعیدی تاکید کرد: سیر به دلیل خواص دارویی فراوان، ارزش غذایی بالا و ارز آوری از جایگاه ویژه ای برخوردار است و طی سالهای اخیر برای صادرات سیر برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: با هماهنگی صورت گرفته با  سازمان تعاون روستایی،  چنانچه محصول باقی مانده سیر به فروش نرفت، این سازمان نسبت به خرید توافقی سیر اقدام نماید تا محصول سیر روی دست کشاورز نماند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=70371
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.