مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری:

۷۴درصد قتل‌های استان ریشه‌ فرهنگی و اجتماعی دارند

 |  نوشته شده توسط :
خلیل همایی‌راد مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری

همایی راد گفته ۷۴درصد قتل‌های استان مستقیما منشاء فرهنگی اجتماعی دارد. بخش مهمی از توان متولیان نظم و امنیت استان صرف شناسایی، دستگیری و رسیدگی به پرونده‌های قتل‌هایی با ریشه فرهنگی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری خلیل همایی‌راد در کمیسیون امنیتی و انتظامی استان گفته در نتیجه اقدامات ایثارگرانه‌ نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و اداره کل اطلاعات هیچ گروه مسلح مستقر در این استان وجود ندارد.

وی افزود بسیاری از قتل‌هایی که در استان اتفاق می افتد قابل پیشگیری هستند به شرط این که متولیان نهادهای فرهنگی اجتماعی با همان انگیزه و تلاشی که در حوزه نظم و امنیت انجام می گیرد اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اثر بخشی فعالیت های فرهنگی باید ارزیابی شود، اظهار کرد: «در نظر گرفتن نقش تاثیرگذار سران طوایف، انجام اقدامات مداخله در بحران برای جلوگیری از تبعات بیشتر در حوادثی مانند قتل های انتقام جویانه و طایفه ای از جمله مواردی هستند که می تواند در کاهش رخدادهای امنیتی موثر باشد»

خلیل همایی با بیان اینکه نزاع بر سر جای پارک خودرو، اختلاف بر سر یک پرچین، پاسخ منفی در خواستگاری، اختلافات ملکی و اختلاف بین کارگر و کارفرما بر سر دستمزد، نمونه هایی از مواردی است که منجر به قتل شده‌اند، عنوان کرد که در زمینه کارهای فرهنگی، معضل جدی داریم و باید از سوی دستگاه های متولی فرهنگ چاره‌ اندیشی لازم صورت گیرد زیرا امروز هزینه بی توجهی به کارهای فرهنگی را دستگاه های امنیتی می پردازند.

وی نبود هدف گذاری، کیفی نبودن برنامه های فرهنگی، موازی‌کاری و عدم نظام سنجش عملکرد را از ضعف‌های دستگاه‌های فرهنگی دانست و خواستار توجه ویژه به این امور شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >